Մեր ձեռքը չի դողա բռնության քարոզչություն իրականացնողների հետ հարաբերություններում. Վարչապետ
Որևէ մեկի մոտ կասկած չպետք է առաջանա, թե Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը երկչոտության որևէ դրսևորում կունենա կամ կամքի որևէ պակաս կունենա Հայաստանի Հանրապետությունում սահմանադրական կարգը, քաղաքացիների իրավունքը, ինքնիշխանությունը, ՀՀ քաղաքացիների ազատությունը, ժողովրդավարությունը պաշտպանելու գործում, Ոստիկանության զորքերի կազմավորման 27-րդ տարեդարձի առթիվ հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա նշել է` Հայաստանի Հանրապետությունում սիրո և համերաշխության մթնոլորտ ձևավորելու կառավարության անմնացորդ ձգտումը ոմանք, կարծես, փորձ են անում մեկնաբանել որպես թուլություն:
«Մեր կամքը չի սասանվի և մեր ձեռքը չի դողա բոլոր նրանց հետ հարաբերություններում, ովքեր կփորձեն Հայաստանի Հանրապետությունում վերածնել բռնության քարոզչությունը և բռնության գործելակերպը: Մեր ձեռքը չի դողա, մեր կամքը չի սասանվի», - ասել է վարչապետը:

Наша рука не дрогнет в отношениях с теми, кто пропагандирует насилие в Армении – премьер-министр
Ни у кого не должно быть сомнений в том, что Республика Армения может проявить неуверенность или отсутствие воли, чтобы защитить в Республике Армения конституционной строй, суверенитет, свободу граждан и демократию, заявил сегодня премьер-министр Армении Никол Пашинян на мероприятии по случаю 27-ой годовщины формирования Войск полиции.
Он отметил, что стремление правительства к созданию атмосферы любви и солидарности в Армении, некоторые, кажется, пытаются принять за слабость.
«Наша воля непоколебима и рука не дрогнет в отношениях со всеми теми, кто попытается возродить в Республике Армения пропаганду насилия и применения силы. Наша рука не дрогнет, наша воля не поколеблется», - сказал премьер-министр.