Առավոտից Սահմանադրական դատարանի դիմաց փոքրաթիվ բողոքի ակցիա է անցկացվում (Տեսանյութ)
Այսօր առավոտյան մոտ տասը քաղաքացի Սահմանադրական դատարանի դիմաց բողոքի ակցիա են կազմակերպել: Նրանց թվում է եղել նաև Վարդգես Գասպարին:
Քաղաքացիներից մեկն ասաց, որ իրենց բողոքն ուղղված է ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի դեմ և իրենք պահանջում են, որպեսզի Վահե Գրիգորյանը դառնա Սահմանադրական դատարանի նախագահ, իսկ ՍԴ գործող դատավորները հրաժարական ներկայացնեն:
Դիտարկմանը, թե ակցիան սակավաթիվ է, մասնակիցներից մեկը նշեց. «Քաղաքացի՞ է մնացել Հայաստանում, բոլորը գնացել են, մնացել են ծերերը, մնացածն էլ զբաղված են, ինչքա՞ն կարան միտինգ անեն»:
Ակցիան անցնում է հանգիստ է, ՍԴ շենքի մոտ հերթապահություն են իրականացնում ոստիկանության աշխատակիցները:
Նշենք, որ երեկ սոցցանցերումում հայտարարություն էր տարածվել, թե այսօր ժամը 08.00 ՍԴ շենքի դիմաց մեծաթիվ բողոքի ակցիա է իրականացվելու: Նախաձեռնության հեղինակները կոչ էին անում հիմնականում տղամարդկանց հավաքվել ՍԴ-ի դիմաց, սակայն, նշված ակցիան, ըստ էության, չկայացավ: Հենց սկզբից մասնակցում էին շուրջ 10 քաղաքացի՝ հիմնականում կանայք: Իսկ ոստիկանների թիվը գերազանցում էր ակցիայի մասնակիցների թվին:

Ten citizens gather in front of Constitutional Court protesting against CC chairman
About ten citizens gathered today in front of Constitutional Court of Armenia conducting a protest action as they said against CC chairman Hrayr Tovmasyan.
One of the protestors said they want Vahe Grigoryan to become chairman of the Constitutional Court and the acting judges of the CC to resign.
As to the circumstances of very small number having been gathered, one of them said that no citizens have remained in Armenia, all have left, only adults have stayed and the rest are working.
Earlier a statement was spread in the social networks about a wide-scale protest action in front of the CC building today at 8 a.m. The authors of the initiative were inviting mainly males to gather in front of the CC. The action though failed. Only ten people and mainly women gathered there.