Առավոտից Սահմանադրական դատարանի դիմաց փոքրաթիվ բողոքի ակցիա է անցկացվում (Տեսանյութ)
Այսօր առավոտյան մոտ տասը քաղաքացի Սահմանադրական դատարանի դիմաց բողոքի ակցիա են կազմակերպել: Նրանց թվում է եղել նաև Վարդգես Գասպարին:
Քաղաքացիներից մեկն ասաց, որ իրենց բողոքն ուղղված է ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի դեմ և իրենք պահանջում են, որպեսզի Վահե Գրիգորյանը դառնա Սահմանադրական դատարանի նախագահ, իսկ ՍԴ գործող դատավորները հրաժարական ներկայացնեն:
Դիտարկմանը, թե ակցիան սակավաթիվ է, մասնակիցներից մեկը նշեց. «Քաղաքացի՞ է մնացել Հայաստանում, բոլորը գնացել են, մնացել են ծերերը, մնացածն էլ զբաղված են, ինչքա՞ն կարան միտինգ անեն»:
Ակցիան անցնում է հանգիստ է, ՍԴ շենքի մոտ հերթապահություն են իրականացնում ոստիկանության աշխատակիցները:
Նշենք, որ երեկ սոցցանցերումում հայտարարություն էր տարածվել, թե այսօր ժամը 08.00 ՍԴ շենքի դիմաց մեծաթիվ բողոքի ակցիա է իրականացվելու: Նախաձեռնության հեղինակները կոչ էին անում հիմնականում տղամարդկանց հավաքվել ՍԴ-ի դիմաց, սակայն, նշված ակցիան, ըստ էության, չկայացավ: Հենց սկզբից մասնակցում էին շուրջ 10 քաղաքացի՝ հիմնականում կանայք: Իսկ ոստիկանների թիվը գերազանցում էր ակցիայի մասնակիցների թվին:

Перед Конституционным судом с утра проходит малочисленная акция (Видео)
Сегодня утром группа граждан организовали акцию протеста перед зданием Конституционного суда Армении. В числе порядка 10 протестующих также активист Вардгес Гаспари.
Один из участников акции сказал, что их протест направлен против председателя Конституционного суда Грайра Товмасяна и они требуют, чтобы председателем Конституционного суда стал Ваге Григорян, а действующие судьи КС подали в отставку.
На замечание о том, что акция малочисленная, один из участников ответил: «Разве в Армении остались граждане, все уехали, остались только пожилые, а остальные заняты, сколько могут проводить митинги?»
Акция проходит спокойно, сотрудники полиции осуществляют дежурство перед зданием Конституционного суда.
Напомним, вчера в соцсети было распространено заявление о том, что сегодня 08:00 перед зданием Конституционного суда Армении пройдет многочисленная акция.
Авторы инициативы призывали собраться перед Конституционным судом в основном мужчин, однако эта акция, по сути, не состоялась. В акции изначально участвуют около 10 граждан, в основном женщины. А число полицейских превышает число участников акции.