Երեք ավիաընկերություն պատրաստակամ է մասնակցել եղբայրական ժողովուրդների միջև ծագած ճգնաժամի կարգավորումներին. Վարչապետի խորհրդական
24/06/2019 11:37
Ռուս-վրացական հարաբերություններում ծագած խնդիրների հետևանքով ավիափոխադրումների հետ կապված փոխադարձ արգելքների առնչությամբ ՀՀ վարչապետի ավիացիայի հարցերով խորհրդական Հակոբ Ճաղարյանը տեղեկացնում է.
«Շաբաթ առավոտյան, հուլիսի 8-ից դեպի Վրաստան կատարվող չվերթների դադարեցման մասին ՌԴ նախագահ Վ. Պուտինի հրամանագրի հրապարակումից անմիջապես հետո, դիմել եմ հայկական բոլոր ավիաընկերություններին, ռուս-վրացական լարվածության պատճառով ՌԴ-Վրաստան և հակառակ ուղղությամբ ուղևորափոխադրումներին միահամուռ հայկական ճակատով մասնակցելու իրենց պատրաստակամության և հնարավորությունների ճշտման նպատակով:
Գոհունակությամբ պետք է նշեմ, որ 3 ավիաընկերություն` «Արմենիա», «Տարոն Ավիա» և «Ատլանտիս Եուրոփիան» պատրաստակամ են մասնակցել եղբայրական ժողովուրդների միջև ծագած ճգնաժամի կարգավորումներին, ամրագրված 5 օդանավերով, որոնց թիվը կարող է ավելանալ ևս 2-ով:

Три авиакомпании собираются участвовать в урегулировании возникшего между братскими народами кризиса – советник премьера Армении
24/06/2019 12:44
В связи с запретом на авиаперевозки вследствие возникших в российско-грузинских отношениях проблем советник премьер-министра по вопросам авиации Акоп Чагарян сообщает:
«В субботу утром, сразу после опубликования указа президента РФ В.Путина о  прекращении прямых рейсов в Грузию с 8-го июля, обратился ко всем армянским авиакомпаниям, чтобы уточнить их готовность и возможности участвовать единым армянским фронтом в пассажироперевозках РФ – Грузия и обратном направлении из-за российско-грузинской напряженности.
С удовлетворением должен отметить, что 3 авиакомпании – «Армения», «Тарон авиа» и «Atlantis European Airways» – намерены участвовать в урегулировании возникшего между братскими народами кризиса, с закрепленными 5 самолетами, число которых может увеличиться еще на 2.