Բոլորս հույս ունենք, որ այս աբսուրդն ինչ-որ պահի կավարտվի. Լևոն Քոչարյան (Տեսանյութ)
Ազգային անվտանգության շենքում գտնվող «Երևան-Կենտրոն» քրեակատարողական հիմնարկի մոտ լրագրողների հետ ճեպազրույցում ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի որդին՝ Լևոն Քոչարյանը պնդեց, որ իր հոր նկատմամբ հարուցված քրեական գործը «սարքած է»։
Նա աննախադեպ համարեց Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Արմեն Դանիելյանի վարքագիծը, երբ վերջինս թույլ չտվեց, որ պաշտպանական խումբը ներկայացնի առարկություններ դատախազության ու տուժողների ներկայացուցիչների ներկայացրած միջնորդությունների վերաբերյալ։
«Կարևոր է դատավորի անձը, որը տղամարդկություն կունենա գնալ օրենքով», - ասաց Քոչարյանը։
Հարցին՝ ի՞նչ տրամադրվածությամբ է Ռոբերտ Քոչարյանը գնացել մեկուսարան, Լևոն Քոչարյանը պատասխանեց.
«Մենք բոլորս հույս ունենք, որ այս աբսուրդն ինչ-որ պահի կավարտվի»։
Ավելի վաղ Aysor.am-ը տեղեկացրել էր, որ Ռոբերտ Քոչարյանն ինքնակամ՝ դատարանի որոշման հրապարակումից հետո, ներկայացել էր մեկուսարան։ Նրան ուղեկցում էր որդին։

We hope this absurd will end at some moment: Levon Kocharyan
Son of Armenia’s second president Levon Kocharyan who accompanied his father to Yerevan-Kentron penitentiary, speaking to reporters described the criminal case against his father as “made-up.”
He qualified the behavior of judge of the Criminal Court of Appeal Armen Danielyan as unprecedented as the later did not allow the defense side present objections over petitions.
“The personality of the judge is important, he must have the courage to act by law,” Kocharyan said.
Asked about the mood of Robert Kocharyan, his son said, “We all hope for this absurd to end at some moment.”