Վրաստանում առաջարկել են ռուսների համար Երևանից և Բաքվից երթուղիներ կազմակերպել
Վրաստանի ռեստորանների և հյուրանոցների ասոցիացիայի ղեկավար Շալվա Ալավերդաշվիլին Առաջին ալիքի եթերում պատմել է նախաձեռնության մասին, որով առաջարկվում է Բաքվի, Երևանի և  Տրապիզոն քաղաքների օդանավակայաններից գործարկել անվճար ավտոբուսներ ռուս զբոսաշրջիկների համար՝ Թբիլիսիի հետ օդային հաղորդակցությունը չեղարկելու Մոսկվայի որոշումից հետո:
«Փաստաթղթի հիմնական թեման հետևյալն է. առաջարկվում է Բաքվի, Երևանի և  Տրապիզոն քաղաքների օդանավակայաններից գործարկել անվճար ավտոբուսներ ռուս զբոսաշրջիկների համար», — մանրամասնել է նա:
Նրա խոսքով՝ նախաձեռնությունը ներկայացվել է երկրի էկոնոմիկայի նախարարությանը: Նշվում է, որ քննարկմանը կմիանա նաև Վրաստանի ԱԳՆ-ն:

В Грузии предложили организовать для россиян шаттлы из Баку и Еревана
Глава ассоциации гостиниц и ресторанов Грузии Шалва Алавердашвили в эфире Первого канала рассказал об инициативе запустить из аэропортов Баку, Еревана и Трабзона бесплатные автобусы для российских туристов после решения Москвы приостановить авиасообщение с Тбилиси.
«Основная тема документа следующая: чтобы в ближайших аэропортах в Баку, Ереване и Трабзоне были установлены бесплатные так называемые шаттлы, которые легко привезут российских туристов в Грузию», — пояснил он.
По словам Алавердашвили, инициатива представлена Министерству экономики страны. К обсуждению ситуации, как предполагается, подключат также МИД Грузии.