Շաբաթվա ընթացքում հակառակորդը հրադադարը խախտել է շուրջ 100 անգամ. ՊԲ
Հունիսի 30-ից հուլիսի 6-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 100 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 750 կրակոց:
ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնպահ են մնացել հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին պատասխանելուց և շարունակել անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

Азербайджан за неделю нарушил режим прекращения огня свыше 100 раз
В период с 30 июня по 6 июля на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня свыше 100 раз, сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах.
За указанный период времени ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций порядка 750 выстрелов.
Передовые воинские части Армии обороны Арцаха воздержались от ответа на провокационные действия противника и предпринимают необходимые действия для надежной защиты боевых позиций по всей протяженности линии соприкосновения.