Զինվորների համար նորմերի խախտմամբ մսի տեղափոխման հարցով Պաշտպանության նախարարի կողմից նշանակվել է ծառայողական քննություն (Տեսանյութ)
31/07/2019 15:03
Անթույլատրել վիճակում, սանիտարահիգիենիկ նորմերի խախտմամբ մսի տեղափոխման հարցով ՀՀ Պաշտպանության նախարարի կողմից նշանակվել է ծառայողական քննություն։
«Մեղավորները միանշանակ կպատժվեն։ Նաև նման դեպքերից խուսափելու համար լավագույն լուծումը սննդի ապահովման կարգը փոխել է պետք, որը առաջարկում ենք», - Facebook-ի իր էջում գրել է ՀՀ ՊՆ խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Նշենք, որ քաղաքացիներից մեկը տեսանկարահանել էր, ինչպես է ՊՆ համարանիշներով մեքենան սանիտարահիգիենիկ նորմերի ակնհայտ խախտմամբ միս տեղափոխում։

Service examination launched into transportation of meat to soldiers with violation of sanitary-hygienic norms (video)
31/07/2019 15:14
A service examination has been launched into transportation of meat to soldiers with the violation of sanitary-hygienic norms.
“The guilty will be definitely punished to avoid such cases it is necessary to change the food supply order, which we have already suggested,” spokesperson of the Defense Minister Artsrun Hovhannisyan wrote on Facebook.
One of the citizens have taken a video of how a truck with Defense Ministry plate transports meat with obvious violation of sanitary-hygienic norms.