Թյուրիմացություն էր, վերացել է. «Պոբեդան» անխոչընդոտ կշարունակի թռիչքներ իրականացնել «Շիրակ» օդանավակայանից
06/08/2019 14:19
Իրավիճակը նորմալ է, թյուրիմացություն էր եղել, որը վերացել է, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց «Պոբեդա» ընկերության ներկայացուցիչ Վարդան Ալեքսանյանը՝ մեկնաբանելով տարածված տեղեկությունները։
Նշենք, որ ռուսական լրատվամիջոցները տեղեկություններ էին տարածել, թե «Պոբեդա» լոուքոսթերը ձմեռային սեզոնից դադարեցնում է Գյումրի (Հայաստան) չվերթները: Աղբյուրը լրատվամիջոցներին հայտնել էր, որ չվերթների դադարեցման վերաբերյալ որոշման պատճառը կապված է Գյումրիի օդանավակայանում վառելիքի պարբերական թերլիցքավորման հետ:
Հարցին՝ ինչի՞ հետ էին կապված առաջացած թյուրիմացություններն, Ալեքսանյանը պատասխանեց, որ աշխատանքային գործընթաց է և այժմ կարևորը խնդրի լուծման դրական ընթացքն է։
«Ճիշտն ասած՝ թերլիցքավորման հետ կապված մանրամասներին տեղյակ չեմ, դրանք լրիվ ուրիշ ծառայություններ են, բայց ես ձեզ ասեմ, որ թյուրիմացությունը հարթվել է, և կողմերը նորմալ հարաբերություններով կշարունակեն աշխատանքը կատարել», - ասաց Ալեքսանյանը։
Նա տեղեկացրեց, որ ամառային սեզոնին «Պոբեդա» լոուքոսթերի չվերթների քանակն ավելացրել է և հույս հայտնեց, որ դրանք կշարունակվեն նաև ձմեռվա ընթացքում։
«Աշխատանքային գործընթացում թյուրիմացություններ լինում են, բայց կարևորը՝ երկկողմանի ու ջերմ մթնոլորտում լուծվի այդ թյուրիմացությունը», - ասաց նա։

Misunderstanding between Pobeda airline and Gyumri airport settled, company to continue implementing flights
06/08/2019 14:43
The situation is normal, there was a misunderstanding which has been eliminated, representative of Pobeda airline Vardan Alexanyan stated, commenting the earlier reported information.
Earlier Russian mass media released information that the airline decided to stop flights from Gyumri airport from winter. The source told mass media that the decision is agreed with the failure of the airport to fully charge the planes.
Asked what the misunderstanding is agreed with, Alexanyan said that it was a working process and now positive developments are registered in the solution of the issue.
“Frankly speaking, I am not aware of the details, they are of completely other services, but I want to tell you that this misunderstanding has been solved and the parties will continue working normally,” Alexanyan said.
He said that in summer Pobeda airline added the number of flights and which will continue in winter season as well.
“Problems are usual in working process but the important thing is to solve the issue by bilateral dialogue in a warm atmosphere,” he said.