Գոնե վինտիլները բացեք, թող Որոտանի ջուրը Ադրբեջանի փոխարեն Սևան գնա. Հրանտ Բագրատյան
Ինչպես հայտնի է, մարզպետը հայտարարել էր, որ Որոտան-Արփա թունելով Սևան ջուր չի մտնում։ Հայրենակիցներ, պատկերացնում եք պատերազմի, «մութ ու ցուրտ տարիներին» 1 րոպե անգամ չի դադարեցվել Որոտան-Արփա, Սևան-Դիլիջան թունելների շինարարությունը, շահագործման է հանձնվել 3 կամուրջ. Աշտարակ, Դավիթաշեն (սրանց շինարարությունը սկսվել էր դեռևս սովետական տարիներին), Մեղրի (նախագծել և կառուցել ենք 1 տարում), Սարսանգ-Ստեփանակերտ էլեկտրագիծը, համարյա ավատել ենք Իրանի հետ կապող էլեկտրագիծը, ատոմակայան, ռազմական գործարաններ, զորակայաններ և այլն, այս մասին Facebook-յան իր էջում գրել է ՀՀ նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանը:
«Ներկայումս ոչ մի նման շինարարություն ՀՀ-ում չկա։ Կառուցվում է սոսկ Սերժ Սարգսյանի օրոք սկսված Հյուսիս-Հարավը։ Այն էլ այն տեղամասում, որը առաջնահերթ չէ (պետք էր միջոցներն ուղղել Սյունիքի հատվածի վրա, ինչը «ժողովրդական» իշխանությունը չարեց)։ Հիմա, եղբայր, մարզպետ, թե նախարար գոնե վինտիլները բացեք, թող Որոտանի ջուրը Ադրբեջանի փոխարեն Սևան գնա», - գրել է նա:

Откройте хотя бы вентили, пусть вода из Воротана вместо Азербайджана течет в Севан – Грант Багратян
Бывший премьер-министр Армении Грант Багратян обратился на своей странице в Facebook к создавшейся вокруг озера Севан ситуации.
«Как известно, губернатор заявил, что по тоннелю Воротан – Арпа вода не поступает в озеро Севан. Соотечественники, представляете в годы войны, в "темные и холодные годы" ни на минуту не прекращалось строительство тоннелей Воротан – Арпа, Севан – Дилижан, были сданы в эксплуатацию 3 моста: Аштарак, Давиташен (их строительство началось еще в советские годы), Мегри (был спроектирован и построен за 1 год), электролиния Сарсанг – Степанакерт, была почти закончена связывающая с Ираном электролиния, атомная станция, военные заводы, военные части и т.д.
В настоящее время в Армении нет подобного строительства. Просто продолжается начатое еще во время Сержа Саргсяна строительство дороги "Север – Юг". Причем на том участке, который не является первоочередным (средства нужно направить на участок Сюника, чего "народная" власть не сделала). Послушайте, губернатор или министр, откройте хотя бы вентили, пусть вода из Воротана вместо Азербайджана течет в Севан», - написал Грант Багратян.