Պաշտոնապես գրանցված գործազուրկների թիվը նվազել է 6.4 տոկոսով. Փաշինյան
2019 թվականի հունվար-հունիս ամիսներին պաշտոնապես գրանցված գործազուրկների միջին ամսական թվաքանակը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի նկատմամբ նվազել է 6.4%-ով, իր ֆեյսբուքյան էջում տեղեկացնում է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«2019 թվականի նույն ժամանակահատվածում Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամին (1000 դրամներ) իրականացված պարտադիր վճարումները 2018 թվականի հունվար-հունիսի ցուցանիշը գերազանցել են 347.8 միլիոն դրամով, կամ 9.6 տոկոսով: Աճը վարձու աշխատողների թվաքանակի ավելացման արդյունք է», - ավելացրել է նա։

Численность официально зарегистрированных безработных снизилась на 6.4% – Никол Пашинян
В январе-феврале 2019 года среднемесячная численность официально зарегистрированных безработных снизилась по сравнению с аналогичным периодом прошлого года на 6.4%, написал на своей странице в Facebook премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«В тот же период 2019 года произведенные в Фонд страхования военнослужащих (1000 драмов) обязательные платежи превысили показатель за январь-февраль 2018 года на 347.8 млн. драмов, или 9.6%. Этот рост – результат увеличения наемных работников», - отметил Никол Пашинян.