«Սանիթեքը» բազմիցս նամակներով դիմել է վարչապետին հանդիպելու և իրավիճակը ներկայացնելու խնդրանքով, սակայն բոլոր նամակները մնացել են անպատասխան
14/08/2019 17:04
«Սանիթեք» ընկերության տնօրինությունը հանդես է եկել հայտարարությամբ։ Դրանում ասված է.
««Սանիթեք» ընկերությունը բազմիցս նամակներով դիմել է երկրի վարչապետին հանդիպելու և իրավիճակը ներկայացնելու խնդրանքով, սակայն բոլոր նամակները մնացել են անպատասխան: Ըստ երևույթին, քաղաքապետի արձագանքները բավարար էին:
Ընկերությունը, հրավերի դեպքում, պատրաստակամ էր մասնակցելու երեկ տեղի ունեցած աշխատանքային քննարկմանը, որպեսզի վարչապետը և հասարակությունը հնարավորություն ունենային լսելու իրավիճակի երկու կողմերին։ Սակայն համախմբված զրպարտությունը շարունակվում է և նպատակը պարզ է:
Հայտնում ենք մեր համաքաղաքացիներին, որ չնայած «Սանիթեք»-ն իր վերջին ասուլիսին շատ անկեղծ էր՝ ընկերությունը առաջիկայում կրկին մեկ անգամ ևս հանդես կգա և կետ առ կետ կանդրադառնա երեկվա աշխատանքային հանդիպման ընթացքում հնչած ողջ ապատեղեկատվությանը, որպեսզի չխեղաթյուրվի հասարակական կարծիքը»:

Компания «Санитек» неоднократно письменно обращалась к премьеру с просьбой о встрече, чтобы представить ситуацию, однако все письма остались без ответа
14/08/2019 18:29
Руководство компании «Санитек» выступило с заявлением, в котором говорится:
«Компания Санитек неоднократно письменно обращалась к премьер-министру с просьбой о встрече, чтобы представить ситуацию, однако все письма остались без ответа. Судя по всему, было достаточно и ответов мэра.
Компания, в случае приглашения, готова была принять участие в состоявшемся вчера рабочем обсуждении, чтобы у премьер-министра была возможность выслушать обе стороны сложившейся ситуации. Однако консолидированная клевета продолжается и цель ясна.
Сообщаем нашим согражданам, что несмотря на то, что последняя пресс-конференция компании была очень искренней, компания в ближайшее время снова выступит и пункт за пунктом обратится ко всей озвученной во время вчерашней рабочей встречи дезинформации, чтобы общественное мнение не искажалось».