Ես բոյկոտեցի հանդիպումն ու, ընդհատելով Փաշինյանի ելույթը, դուրս եկա. թույլ չեմ տալիս, որ ինձ խաբեն. Բնապահպան (Տեսանյութ)
19/08/2019 13:16
Որպես մտահոգ քաղաքացի, որն ունի արժանապատվություն, ես չեմ կարող թույլ տալ, որ իմ բանականության, իմ մտածելու կարողության հետ այսպես վարվեն, Բաղրամյան 26-ից դուրս գալով` հայտարարեց բնապահպան Աննա Շահնազարյանը՝ նշելով, որ կիսատ է թողել քննարկումն ու լքել այն:
Նա նկատեց, որ կառավարությունը պիտի ուժը կորցրած ճանաչեր եղած ՇՄԱԳ-ը, նոր ՇՄԱԳ պահանջեր, մինչդեռ քննարկման ժամանակ համոզվել է, որ նման բան չի լինելու:
«Կառավարությունը՝ հանձինս Նիկոլ Փաշինյանի նոր ասեց, որ այդ փաստերն իրավական հիմք չեն տրամադրում, իսկ ես դա համարում եմ բռնություն բանականության նկատմամբ: Ավելի մանիպուլացված տեքստ ես չէի լսել, այստեղ ոչ թե փաստերի մասին էր խոսքը, իսկ Փաշինյանն անընդհատ ուզում էր շեշտել, որ փաստերի լեզվով է խոսելու, մինչդեռ եղավ իրականությունը շուռ տված մի եզրակացություն: Ես բոյկոտեցի հանդիպումն ու, ընդհատելով Փաշինյանի ելույթը, դուրս եկա: Ես թույլ չեմ տալիս, որ ինձ խաբեն, ասեն փաստ չկա, երբ փաստն իմ առջև է», - ասաց բնապահպանը:
Նա չի կարծում, թե հանդիպումը հարցի շուրջ ընդհանուր հայտարարի գալու նպատակ ուներ:
«30 րոպե միայն Փաշինյանն էր խոսում», - ասաց բնապահպանը՝ ընդգծելով, որ այն, ինչ լսել է Նիկոլ Փաշինյանից, ռացիանոլ չէր:
Նշենք, որ կեսօրից սկսած Բաղրամյան 26-ում Նիկոլ Փաշինյանը Ամուլսարի հարցով հանդիպում-քննարկում է անցկացնում Ջերմուկ համայնքի ղեկավարի, ավագանու անդամների, ուսուցիչների և տնօրենների, առողջարանների, հյուրանոցների տերերի հետ: Դրան զուգահեռ Բաղրամյան 26-ի դիմաց բողոքի ակցիա է ընթանում ընդդեմ հանքի շահագործման:

Environmentalist boycotts meeting on Baghramyan 26 and leaves the Amulsar discussion
As a concerned citizen who has a dignity I cannot allow such treatment against my intelligence, my thinking ability, environmentalist Anna Shahnazaryan stated leaving Baghramyan 26 building, saying that she has left the discussion, not wanting to participate in it anymore.
She stressed that the government should have considered the existing Environment Influence Assessment as invalid and demand a new one while during the discussion she got convinced that no such thing will happen.
“The government on behalf of Nikol Pashinyan said these facts do not provide legal grounds and I consider it a violence against intelligence. I have never heard such manipulative text. It does not present any fact while Pashinyan always wants to stress that he will speak on the language of facts while what happened is a conclusion which has turned over the reality. I have boycotted the meeting and having interrupted Pashinyan’s speech, left. I will not allow to deceive me, tell me that what I have in front of me is not a fact when in reality it is,” the environmentalist said.
She said she does not think the meeting is aimed at reaching general consent over the issue.
“Over 30 minutes only Pashinyan was speaking,” she said, adding that what he was saying was not rational.