Այս տարի Սևանա լճից 51 միլիոն խ/մ ջուր պակաս ենք բաց թողել. վարչապետ
Այս տարվա օգոստոսի 12-ի դրությամբ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատությամբ Սևանա լճից 51 միլիոն խ/մ ջուր պակաս ենք բաց թողել, իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Օգոստոսի 12-ի դրությամբ Սևանից բաց թողնված ջրի ծավալը կազմում է 93 միլիոն խ/մ նախորդ տարվա 144 խ/մ փոխարեն: Սա նշանակում է, որ մեծ է հավանականությունը որ Սևանից օրենքով նախատեսված 170 խ/մ-ից ավել թողք իրականացնելու անհրաժեշտություն չի լինի:
Այս իրավիճակի պատճառը շատ թե քիչ բարենպաստ եղանակն է և ջրի կառավարման ոլորտում արտակարգ միջոցների կիրառումը»:

51 million cubic meters less water released from Lake Sevan this year: Armenia’s PM
As of August 12, 51 million cubic meters less water has been released from Lake Sevan, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan wrote on Facebook.
“As of August 12 the volume of water released from Lake Sevan makes 93 million cubic meters against 144 cubic meters of the past year. It means the possibility of the need to release over 170 cubic meters set by the law is quite small.
This situation is more or less agreed with favorable weather and implementation of emergency measures in water management sector,” he wrote.