Բանակցային գործընթացը չի կագնել. Զոհրաբ Մնացականյան
Ադրբեջանի սահմանը հատած հայ զինծառայող Արայիկ Ղազարյանի հարցը շարունակում է բավական մտահոգիչ մնալ, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը։
«Այս պահին նորություն չունեմ ասելու այն առումով, որ և՛ Կարմիր խաչը, և՛ Պաշտպանության նախարարությունը, և՛ անմիջական առնչություն ունեցող մյուս կառույցներն առնչվում են այս հարցին։ Հարցը պահանջում է համակարգված մոտեցում», - ասաց նա։
ՀՀ արտգործնախարարը միաժամանակ ընդգծեց, որ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարի հետ իր հանդիպումները շարունակվում են։
«Բանակցային գործընթացը չի կագնել։ Ադրբեջանի հետ օպերատիվ կապը գործում է բավականին կայուն», - ամփոփեց արտաքին գերատեսչության ղեկավարը։

Negotiations with Azerbaijan continue: Armenia’s FM
The issue of the conscript Arayik Ghazaryan who appeared in Azerbaijani territory after leaving the post still raises worries, Armenia’s Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan told the reporters today.
“As of now, I have no new information to say about it. This situation demands coordinated approach,” he said.
At the same time the foreign minister stressed that the meetings with the Azerbaijani foreign minister will continue.
“The negotiation process has not stopped. The operative communication with Azerbaijan acts stably,” the minister said.