Համոզված եմ, որ Արցախյան հակամարտության արդարացի լուծումը կախված է նաև ձեզանից հարգելի դեսպաններ ու հյուպատոսներ. Արման Աբովյան
29/08/2019 11:08
Ազգային ժողովում ՀՀ ԱԳՆ կենտրոնական ապարատի և օտարերկրյա պետություններում ՀՀ դիվանագիտական ծառայության մարմինների ղեկավարների հավաքի ժամանակ ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանը ելույթով հանդես եկավ՝ անդրադառնալով Արցախյան հակամարտությանը:
«Համոզված եմ, որ Արցախյան հակամարտության արդարացի լուծումը կախված է նաև ձեզանից հարգելի դեսպաններ ու հյուպատոսներ», - ասաց Աբովյանը:
Նա ընդգծեց՝ տեղեկատվական պատերազմների ֆոնին շատ կարևոր է հավասարակշռված և ստույգ տեղեկատվություն հասցնել արտասահմանյան երկրներին:
«Այսօր ՀՀ-ն տեղեկատվական կատաղի պատերազմի մեջ է Ադրբեջանի և Թուրքիայի հետ: Բազմիցս ընդգծել ենք, որ արտասահմանում բավականին լուրջ տեղեկատվական դեզինֆորմացիայի մեծ հոսք է գնում: Ամենակարևորն այն է, որ այն տեսլականը, որը գոյություն ունի, այն արդարացի դիրքորոշումը, որը ունենք, հասանելի լինի բոլոր մեր արտասահմանայն գործընկերների համար», - ավելացրեց Աբովյանը:

Role of Armenian diplomats in Artsakh conflict settlement important: Prosperous Armenia faction lawmaker
29/08/2019 11:21
The fair settlement of Artsakh issue depends on Armenian diplomats as well, secretary of Prosperous Armenia faction Arman Abovian said at the meeting with the heads of Armenian diplomatic missions abroad.
He stressed the importance of conveying balanced and correct information to foreign countries on the background of information wars.
“Today Armenia is in fierce information war with Azerbaijan and Turkey. We have many times stated bout the big flow of serious disinformation abroad. The most important thing is that the existing vision, the fair position we have is available for all our foreign partners,” he stated.