Մերժման խնդիր չէ, սա արտահայտությունն է ինքնիշխանության. Մնացականյանը՝ միջազգային տնտեսական համաժողովին չմասնակցելու մասին
29/08/2019 15:51
ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանից լրագրողները հետաքրքրվեցին՝ ինչու՞ է Հայաստանը հրաժարվել մասնակցել Լեհաստանում կայանալիք տնտեսական համաժողովին:
«Սա մերժման խնդիր չէ, սա արտահայտությունն է ինքնիշխանության: Մենք չենք մերժել, վարչապետն ունի այցերի իր ծրագիրն ու իր ներքին քաղաքականության գերակայությունները: Մեզ պետք է ուղղակի համադրել և գտնել՝ ինչպես վարվել նմանատիպ տարբեր հարցերում: Սրանից ելնելով էր, որ այսպես վարվեցինք», - ասաց Մնացականյանը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ Հայաստանը չի հաստատել վարչապետի մասնակցությունը Լեհաստանի Կրինիցա-Զրդույ քաղաքում անցկացվելիք 29-րդ միջազգային տնտեսական համաժողովին:

Not rejection but expression of sovereignty: Armenia’s FM on PM’s decision not to participate in economic forum in Poland
29/08/2019 15:59
Armenia’s PM Nikol Pashinyan’s non-participation in the economic forum in Poland is not a rejection but expression of sovereignty, Armenia’s Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan told the reporters today.
“It is not a matter of refusal but expression of sovereignty. We have not rejected. The prime minister has his schedule of visits and priorities of domestic policy. We just need to combine it and make a choice how to behave in different conditions,” he said.
The forum is to take place in the Polish city of Krynica-Zdrój.