«Էլարդի» փորձագետների հետ Skype-կոնֆերանսի ընթացքում ի հայտ եկան մի շարք նոր հանգամանքներ, որոնք քննության կարիք ունեն. Վարչապետ (Տեսանյութ)
30/08/2019 09:35
Երեկ «Էլարդի» փորձագետների հետ տեղի ունեցած Skype-կոնֆերանսի ընթացքում ի հայտ եկան մի շարք նոր հանգամանքներ, որոնք քննության եւ գնահատման կարիք ունեն, այս մասին Facebook-յան իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Երեկվա քննարկումը նաեւ կարեւոր տեղեկատվություն էր պարունակում՝ պատասխանելու համար հարցին, թե արդյոք Ամուլսարի ոսկու հանքի նախագիծը նոր ՇՄԱԳ անցնելու կարիք ունի:
Հիշեցնեմ, որ Շրջակա միջավայրի նախարարությունը պետք է եզրակացություն տա մինչեւ սեպտեմբերի 4-ը»,- գրել է նա:

Во время онлайн-конференции с экспертами ELARD выявлен ряд новых обстоятельств, которые должны быть проверены – Никол Пашинян
30/08/2019 12:01
Во время состоявшейся вчера Skype-конференции с экспертами компании ELARD был выявлен ряд новых обстоятельств, которые нуждаются в проверке и оценке, сообщил на своей странице в Facebook премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Вчерашняя встреча содержит также важную информацию для ответа на вопрос, нуждается ли проект разработки Амулсарского золотоносного месторождения в новой Оценке воздействии на окружающую среду.
Напомню, что министерство окружающей среды должно дать заключение до 4-го сентября», - написал Пашинян.