Իրավական, տնտեսական և բնապահպանական փորձաքննության համակցումից հետո կարելի է ասել՝ Ամուլսարի շահագործումը մտահոգիչ է, թե ոչ. Փոխվարչապետ (Տեսանյութ)
04/09/2019 12:54
Փորձագիտական աշխատանք է անհրաժեշտ թե իրավական, թե տնտեսական, թե բնապահպանական տեսանկյունից՝ գնահատելու Ամուլսարի հարցով ՀՀ-ն մտահոգվելու կարիք ունի, թե ոչ, այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը։
«Այս բոլորի միայն ճիշտ համակցումը կբերի ճիշտ գնահատական», - ասաց փոխվարչապետը։
Ինչ վերաբերում է «Էլարդ»-ի հետ Skype-քննարկմանը, արդյոք նոր բաներ բացահայտվեցին, Մհեր Գրիգորյանն արձագանքեց.
«Քննարկմանը չեմ մասնակցել, դիտել եմ։ Կարծում եմ ինչ-որ բաներ նոր էին, որոշ բաներ արդեն իսկ հայտնի էին, բայց գնահատականը փորձագիտական աշխատանքի համակցումից հետո է ճիշտ տալ»։

Assessment on Amulsar mine exploitation to be given after combination of newly revealed and already known circumstances: Mher Grigoryan
04/09/2019 13:05
Expert work is necessary from legal, economic, nature protection viewpoint to assess whether Armenia needs to worry over Amulsar issue, deputy prime minister Mher Grigoryan told the reporters today.
“Only the right combination of the mentioned circumstances will bring to right assessment,” the deputy prime minister said.
As to the discussion of the conclusion with ELARD company via Skype and whether new circumstances have been revealed, Grigoryan said that he did not participate in the discussion.
“I have watched it. I think some new things came up, some things were already known. It will be right to give assessment after combining the expert works,” he said.