«Հայ ձեռներեցների ասոցիացիան» կամրապնդի Հայաստանի և Ռուսաստանի ձեռներեցների առևտրատնտեսական կապերը. Կարապետյան
06/09/2019 17:02
Ռուսաստանը եղել և մնում է Հայաստանի հիմնական ռազմավարական գործընկերներից մեկը, հայտարարել է «Տաշիր» ընկերությունների խմբի նախագահ Սամվել Կարապետյանը:
«Փոքր և միջին բիզնեսի ոլորտում համագործակցությունը չափազանց կարևոր է ռուս-հայկական հարաբերությունների զարգացման համար: «Հայ ձեռներեցների ասոցիացիայի» նպատակն է երկու երկրների ձեռներեցների միջև առևտրատնտեսական կապերի զարգացումը», - ասել է Սամվել Կարապետյանն՝ ասոցիացիայի ստեղծման առիթով։
««Տաշիր» ընկերությունների խումբը վաղուց է նպաստում Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև փոխշահավետ հարաբերություններին։ Այս ասոցիացիայի ստեղծումը կօգնի միավորել գործընկերների ջանքերը՝ առևտրային կապերն ամրապնդելու համար և ևս մեկ քայլ կլինի երկու երկրների գործարար շրջանակների միջև սերտ համագործակցության ուղղությամբ», - նշել է Կարապետյանը։

Association of Armenian Entrepreneurs to boost trade-economic ties between Armenia and Russia: Samvel Karapetyan
06/09/2019 17:09
Russia was and is one of Armenia’s main strategic partners, chairman of Tashir group of companies Samvel Karapetyan stated.
“Cooperation in small and medium-sized business sector is extremely important for the development of Russian-Armenian relations. The goal of the Association of Armenian Entrepreneurs is to develop trade-economic ties between the entrepreneurs of the two countries,” Samvel Karapetyan stated.
“Tashir group of companies contributes to mutually beneficial relations between Russia and Armenia from long ago. The creation of this association will help to unite the efforts of our partners for fostering the trade ties. It will be another step for establishing closer cooperation between the business circles of the two countries,” Karapetyan noted.