Ամուլսարն ապաշրջափակելու մասին խնդրանքը պետք է հիմնավորված լինի. Էդմոն Մարուքյան (Տեսանյութ)
«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը կարծում է, որ Ամուլսարն ապաշրջափակելու մասին խնդրանքը պետք է հիմնավորված լինի։
«Ըստ էության, կանխատեսելի զարգացումներ են, նման գործընթաց պետք է լիներ։ Մի բանում ես սխալվեցի, կարծում էի, որ նոր ՇՄԱԳ է լինելու, բայց հետո մասնագետներին լսեցի, հսակացա, որ նոր ՇՄԱԳ-ի համար պետք է հին ՇՄԱԳ-ն անվավեր ճանաչվի, իսկ այդ դեպքում «Լիդիանը» կմտնի վարչական դատարան։ Այդ դեպքում գործը կարող է ամիսներով ձգձգվել և նոր ՇՄԱԳ չկարողանանք նշանակել», - ասաց Էդմոն Մարուքյանը։
Ինչ վերաբերում է հանքավայր տանող ճանապարհներն ապաշրջափակելու մասին վարչապետի հորդորին, Մարուքյանն ասաց, թե կարծում է, որ հորդորը պետք է հիմնավորված լինի փաստարկներով։

PM’s urge to open roads to Amulsar must be grounded: Edmon Marukyan
Head of Bright Armenia faction Edmon Marukyan believes that the request to open the roads to Amulsar must be grounded.
“In essence, these are predictable developments, such process was to take place. I was mistaken in one thing, I was thinking new environment impact assessment will be conducted but the experts told me that for it the old one must be recognized invalid while in this case Lydian will appear in administrative court,” Marukyan said.
As to the urge of the head of the government to open the roads, Marukyan said the urge must be grounded with arguments.