«Ժամանակ». Հնարավոր է՝ Ամուլսարի հանքի շահագործման որոշման շրջանակում են հանդիպել Փաշինյանն ու «Սասնա ծռերը»
«Ժամանակ» թերթը գրում է. ««Սասնա ծռեր» կուսակցության ներկայացուցիչները գրեթե 7-8 ամիս ցանկություն էին հայտնել հանդիպելու վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ, սակայն վերջինս մերժել էր նման հնարավորությունը:
Հնարավոր է, որ անցած շաբաթ կայացած հանդիպումը հնարավոր է դարձել Ամուլսարի հանքի շահագործման որոշման շրջանակում, քանի որ «Սասնա ծռերի» ներկայացուցիչները հանքի շահագործման դեմ պայքարողների ավանգարդում են»:

«Жаманак»: Возможно, встреча Пашиняна с представителями «Сасна црер» обусловлена решением об эксплуатации Амулсара
10/09/2019 11:00
Газета «Жаманак» пишет, что представители партии «Сасна црер» почти 7-8 месяцев хотели встретиться с премьер-министром Николом Пашиняном, однако последний отказывался от этой встречи.
«Состоявшаяся на прошлой неделе встреча могла стать возможной в рамках решения об эксплуатации Амулсарского рудника, поскольку представители партии «Сасна црер» были в авангарде борьбы против эксплуатации рудника», - пишет газета.