Մենք ճշմարտության հետևից գնալու ենք մինչև վերջ. վարչապետը՝ Ամուլսարի մասին
Հարց է հնչում, թե ինչ իմաստ ուներ 400 հազար դոլար վճարել «Էլարդ» ընկերությանը՝ Ամուլսարի հարցով խորհրդատվություն իրականացնելու համար։ Պատասխանը մեկն է՝ մենք ճշմարտության հետևից գնալու ենք մինչև վերջ, ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ այսօր ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ճշմարտությունը պարզելը մեր առաքելությունն է, այն պարզելու համար կան տարբեր մեթոդներ։ Մեթոդներից մեկը բացառման մեթոդն է։ Եթե պարզվի, որ իրականում մտավախություն չկար, չի նշանակում, թե բացառման եղանակով աշխատանքն անիմաստ էր», - ասաց գործադիրի ղեկավարը։
Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծեց՝ մինչ այժմ եղել է երկու հարց՝ հանքը պետք է աշխատի և հանքը չպետք է աշխատի. այլ մանրուքներ հաշվի չեն առնվել, ինչպես, օրինակ, այն, թե ինչ չափանիշներին է հանքը համապատասխանում կամ չի համապատասխանում։

Finding the truth is our mission: Armenia’s PM on Amulsar
Finding the truth is our mission, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan stated on Wednesday at the government-NA Q&A, referring to paying about $400 thousand to ELARD for expert conclusion.
“Finding the truth is our mission, there are different methods in doing it with first one being the method of exclusion. If it appears that there were no concerns it does not mean that with the way of exclusion the work was senseless,” the head of the government said.
He stressed that till now there were just to questions whether the mine is to operate or not with no other details having been taken into consideration like to what standards the mine corresponds or does not correspond.