Մենք ճշմարտության հետևից գնալու ենք մինչև վերջ. վարչապետը՝ Ամուլսարի մասին
Հարց է հնչում, թե ինչ իմաստ ուներ 400 հազար դոլար վճարել «Էլարդ» ընկերությանը՝ Ամուլսարի հարցով խորհրդատվություն իրականացնելու համար։ Պատասխանը մեկն է՝ մենք ճշմարտության հետևից գնալու ենք մինչև վերջ, ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ այսօր ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ճշմարտությունը պարզելը մեր առաքելությունն է, այն պարզելու համար կան տարբեր մեթոդներ։ Մեթոդներից մեկը բացառման մեթոդն է։ Եթե պարզվի, որ իրականում մտավախություն չկար, չի նշանակում, թե բացառման եղանակով աշխատանքն անիմաստ էր», - ասաց գործադիրի ղեկավարը։
Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծեց՝ մինչ այժմ եղել է երկու հարց՝ հանքը պետք է աշխատի և հանքը չպետք է աշխատի. այլ մանրուքներ հաշվի չեն առնվել, ինչպես, օրինակ, այն, թե ինչ չափանիշներին է հանքը համապատասխանում կամ չի համապատասխանում։

Мы намерены добраться до правды – премьер-министр об Амулсаре
«Задают вопрос, какой смысл имело платить 400 тысяч долларов компании ELARD для предоставления консультаций по вопросу Амулсара. Ответ один – мы намерены добраться до правды», - заявил сегодня во время правительственного часа в парламенте Армении премьер-министр Никол Пашинян.
«Наша миссия в том, чтобы выяснить правду, есть разные методы для ее выяснения. Если выясниться, что обеспокоенности в действительности не было, то это не значит, что работа была бессмысленной», - сказал премьер-министр.
Никол Пашинян подчеркнул, что до сих пор было два вопроса – рудник должен работать и не должен работать: не учитывались другие детали, такие как, например, каким стандартам соответствует или не соответствует рудник.