ԱՄՆ-ն պատրաստվում է 150 զինվորական ուղարկել Սիրիա
ԱՄՆ Պաշտպանության նախարարությւոնը մտադիր է Սիրիայի հյուսիս-արևելք ուղարկել մոտ 150 ամերիկացի զինծառայող: Այս մասին հայտնում է The New York Times-ը:
Նշվում է, որ զինվորականները պետք է թուրք գործընկերների հետ զբաղվեն այդ շրջանի ցամաքային պարեկությամբ:
ԱՄՆ-ում հույս ունեն, որ զինվորների ուղարկումը Սիրիա թույլ կտա թուլացնել լարվածությունը, որն այս պահին գոյություն ունի  Վաշինգտոնի և Անկարայի միջև:
Ինչպես ընդգծում է պարբերականը՝  Պենտագոնի կողմից նման քայլը ժամանակավորապես կկասեցնի նախագահ Դոնալդ Թրամփի հրամանագիրը՝  սիրիական տարածքից ամերիկյան ներկայության հեռացման մասին:

NYT: США собираются отправить в Сирию 150 военных
Министерство обороны США намерено отправить на северо-восток Сирии около 150 американских военнослужащих.
Об этом сообщает The New York Times.
Отмечается, что военные из США должны будут вместе с турецкими военнослужащими заниматься наземным патрулированием в данном регионе.
В США надеются, что отправка солдат в Сирию позволит снять напряжение, которое в настоящий момент существует между Вашингтоном и Анкарой.
Как подчёркивает издание, данный шаг со стороны Пентагона по крайней мере временно приостановит действие указа президента США Дональда Трампа о выводе американского контингента с сирийской территории.