Վլադիմիր Գասպարյանը առաջադրված մեղադրանքին լուրջ չի վերաբերվում, քանի որ այն զավեշտի աստիճանի ակնհայտ անհիմն է. Տիգրան Աթանեսյան
Այսօր ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչության քննիչի կողմից ՀՀ ոստիկանության նախկին պետ, պաշտոնաթող գեներալ-գնդապետ Վլադիմիր Սերգեյի Գասպարյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 375 հոդվածի 2-րդ մասով, ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանը:
«Վ.Գասպարյանը առաջադրված մեղադրանքում իրեն մեղավոր չի ճանաչել և հրաժարվել է քննության այս փուլում ցուցմունքներ տալուց: Վ.Գասպարյանը առաջադրված մեղադրանքին լուրջ չի վերաբերվում, քանի որ այն զավեշտի աստիճանի ակնհայտ անհիմն է և, բացի այդ սա արդեն 5-րդ թե 6-րդ քրեական գործն է, որը կապվում է իր անվան հետ իր պաշտոնից ազատվելուց հետո: Այդ քրեական գործերից մի քանիսի վարույթը արդեն կարճվել է նախաքննության փուլում, համոզված ենք, որ այս գործը ևս չունի որևէ իրավական ապագա և կարճվելու է:
Գեներալ-գնդապետ Վ.Գասպարյանը իր ողջ կյանքը նվիրել է Հայոց պետականության կայացմանը, հավատարիմ է իր այդ նվիրումին նաև հիմա, իսկ ինչ վերաբերում է տեղի ունեցող քրեական գործընթացներին, ապա դրանք դիտարկում է երկրում տիրող իրավական նիհիլիզմի ընդհանուր համայնապատկերի մեջ»:

Владимир Гаспарян несерьезно относится к предъявленному обвинению – Тигран Атанесян
Следственный комитет Армении предъявил сегодня обвинение бывшему начальнику полиции, отставному генерал-полковнику Владимиру Гаспаряну по ч.2 ст.375 УК Армении, написал на своей странице в Facebook адвокат Тигран Атанесян.
«Владимир Гаспарян не признает себя виновным в инкриминируемом ему деянии и на данном этапе следствия отказался от дачи показаний. В.Гаспарян не относится серьезно к предъявленному ему обвинению, поскольку оно безосновательно до смехотворного уровня. Кроме того, это уже пятое или шестое уголовное дело, которое связывают с его именем после освобождения от должности. Производство по некоторым из этих уголовных дел было прекращено уже на этапе предварительного следствия.
Уверены, что у этого дела тоже нет никакого правового будущего и оно будет прекращено.
Генерал-полковник В.Гаспарян всю свою жизнь посвятил становлению армянской государственности, предан этой приверженности и ныне, что касается происходящих уголовных процессов, то он расценивает их в общей картине царящего в стране правового нигилизма», - отметил он.