Չեմ կարող ասել, թե ինչն է հիմք հանդիսացել մի պաշտոնը մեկ այլ պաշտոնով փոխարինելը. Մակունցը՝ Օսիպյանի մասին
18/09/2019 18:55
ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը ուժային կառույցների ղեկավարների պաշտոնանկությունները բնականոն է համարում:
«Դրանք համարում եմ բնականոն գործընթացներ, իսկ թե ինչն է հիմք հանդիսացել, որ մի պաշտոնը մեկ այլ պաշտոնով փոխարինվի, չեմ կարող ասել: Ամեն դեպքում, պաշտոնները հավերժ չեն», - լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Մակունցը՝ ՔՊ նիստից առաջ:
Թե ինչ հարցեր են քննարկվելու նիստում՝ Մակունցը չմանրամասնեց:
«Չեմ կարող ասել՝ ինչ ենք քննարկելու, որովհետև սահմանված օրակարգ չկա», - ասաց նա:
Ճշտող հարցին՝ իրականությանը համապատասխանո՞ւմ են լուրերն այն մասին, որ ոստիկանապետ է նշանակվելու Վիլեն Գաբրիելյանը՝ Մակունցն ասաց.
«Այդ տեղեկության մասին իրազեկվել եմ մամուլից»:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ Վալերիյ Օսիպյանն ազատվել է ՀՀ ոստիկանապետի պաշտոնից, ապա նշանակվել վարչապետի խորհրդական:

Не могу сказать, что стало основанием для перевода с одной должности на другую – Лилит Макунц о назначении Валерия Осипяна
18/09/2019 19:20
Руководитель парламентской фракции «Мой шаг» Лилит Макунц считает отставку руководителей силовых структур нормальным процессом.
«Считаю это нормальным процессом, а что стало основанием для перевода с одной должности на другую, сказать не могу. Во всех случаях, должности не вечны», - заявила журналистам перед заседанием фракции Лилит Макунц.
Она не уточнила, какие вопросу будут обсуждаться на заседании фракции.
«Не могу сказать, что мы будем обсуждать, поскольку нет установленной повестки», - сказала Лилит Макунц.
На уточняющий вопрос, соответствуют ли действительности сведения о том, что начальником полиции будет назначен Вилен Габриелян, Лилит Макунц сказала:
«Я узнала об этом их прессы».
Ранее сообщалось, что начальник полиции Армении Валерий Осипян освобожден с занимаемой должности, однако позже он был назначен главным советником премьер-министра.