Վիրավոր զինծառայողի վիճակը ծանր է. Արծրուն Հովհաննիսյան
Զինծառայող Հայկ Խաչատրյանի վիճակը, որը հրազենային վիրավորում է ստացել որովայնի հատվածում, ծանր է, այդ մասին իր ֆեյսբուքյան էջում տեղեկացնում է ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
«Վիրավորում ստացած զինծառայող Հայկ Խաչատրյանի վիճակը ծանր է «Դեռևս չպարզված հանգամանքներում վիրավորված զինծառայող Հայկ Խաչատրյանի վիճակը ծանր է։ Հնարավորության դեպքում նրան տեղափոխելու ենք Երևան», -գրել է նա։
Ավելի վաղ զինծառայողի վիրավորվելու մասին տեղեկացրել էր shamshyan.com-ը։ Ըստ աղբյուրի,  դեռևս անհայտ պայմաններում, առավոտյան 06:00-ից 06:30-ն ընկած ժամանակահատվածում, որովայնի մասում հրազենային վնասվածքնեով, ծայրահեղ ծանր ախտորոշմամբ զինվորական հոսպիտալ է տեղափոխվել Երևան քաղաքի Նորագյուղի թաղամասի բնակիչ Հայկ Խաչատրյանը, որը բանակ էր զորակոչվել մի քանի ամիս առաջ։

Состояние раненного военнослужащего оценивается как тяжелое – Арцрун Ованнисян
Состояние раненного пока при невыясненных обстоятельствах военнослужащего Айка Хачатряна оценивается как тяжелое, сообщил на своей странице в Facebook пресс-секретарь министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
«Состояние раненного военнослужащего Айка Хачатряна оценивается как тяжелое. В случае возможности он будет доставлен в Ереван», - написал Арцрун Ованнисян.
Ранее о ранении военнослужащего сообщил shamshyan.com. Согласно источник, утром в период 06:00 – 06:30, житель ереванского квартала Норагюх Айк Хачатрян, который призван в армию несколько месяцев назад, в тяжелом состоянии, с ранениями в области брюшной полости был доставлен в военный госпиталь.