Դատավորի հետ կատարվածի փաստի առթիվ հարուցված քրեական գործն արդեն Քննչական կոմիտեի վարույթում է
ՀՀ Քննչական կոմիտեն քիչ առաջ վարույթ է ընդունել դատավոր Դանիբեկյանի նկատմամբ անհարգալից վերաբերմունք դրսևորելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործը, տեղեկացնում են ՔԿ լրատվական ծառայությունից:
Ըստ աղբյուրի, պարզվում են դեպքին մասնակից մյուս անձի կամ անձանց ինքնությունը:
1993 թվականին ծնված Նարեկ Մութաֆյանը ձերբակալված է:
Նշենք, որ երեկ գիշերը նշված երիտասարդը, որը Ռոբերտ Քոչարյանի աջակից խմբի անդամ է, հետապնդել էր այգով քայլող դատավոր Աննա Դանիբեկյանին։ Վերջինը Քոչարյանի և մյուսների գործով դատավորն է ու երկու անգամ մերժել է նախկին նախագահին կալանքից ազատ արձակելու միջնորդությունները։
Ավելի վաղ ոստիկանությունից հայտնել էին, որ փաստի առթիվ ընդունված հաղորդման հիման վրա ոստիկանության Շենգավիթի բաժնում քրեական գործ է հարուցվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 343-րդ հոդվածի (դատարանի նկատմամբ անհարգալից վերաբերմունք ցուցաբերելը) հատկանիշներով։

СК Армении принял в производство уголовное дело по факту инцидента с судьей Данибекян
Следственный комитет Армении немногим ранее принял в производство уголовное дело, возбужденное по факту проявления неуважительного отношения к судье Анне Данибекян, сообщает пресс-служба СК Армении.
Согласно источнику, выясняется личность лица или лиц, участвовавших в инциденте.
Нарек Мутафян, 1993 года рождения, задержан.
Отметим, что вчера вечером молодой человек, член группы сторонников второго президента Армении Роберта Кочаряна Нарек Мутафян преследовал Анну Данибекян во время прогулки в парке. Анна Данибекян – судья суда общей юрисдикции Еревана, которая рассматривает дело в отношении Роберта Кочаряна и других высокопоставленных чиновников и два раза отклонила ходатайства об освобождении экс-президента из-под стражи.
Ранее полиция сообщала, что на основании поступившего в связи с данным фактом сообщения, в отделении полиции Шенгавита возбуждено уголовное дело по признакам статьи 343 Уголовного кодекса Армении (неуважительное отношение к суду).