Արտակարգ դեպք՝ Ֆանարջյանի անվան ուռուցքաբանության ազգային կենտրոնում. գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատարը կասկածվում է բժշկի քիթը կոտրելու մեջ
04/10/2019 16:13
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ քիչ առաջ արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանի Վ. Ա. Ֆանարջյանի անվան ուռուցքաբանության ազգային կենտրոնում։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, ժամը 13։50-ի սահմաններում ոստիկանության Քանաքեռ-Զեյթուի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ նշված կենտրոնի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Նարեկ Մանուկյանը կասկածվում է նույն կենտրոնի բժիշկ Վահագն Համբարձումյանին ծեծի ենթարկելու մեջ։
Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ վիճաբանություն-ծեծը տեղի է ունեցել հիվանդանոցում՝ տնօրենի աշխատասենյակում, և պատճառը եղել է այն, որ Վ. Համբարձումյանի հորը Ն. Մանուկյանը աշխատանքից ազատել է և այսօր Վ. Համբարձումյանը պարզաբանումներ ստանալու նպատակով մտել է տնօրենի մոտ և խոսակցությունը վերածվել է վիճաբանության, այնուհետև՝ ծեծկռտուքի, ինչի հետևանքով էլ Վ. Համբարձումյանը քթի մասում վնասվածքներ է ստացել։
Այս պահին հիվանդանոց են ժամանել ոստիկանության Քանաքեռ-Զեյթունի բաժնի օպերատիվ խումբը՝ բաժնի պետ Ռուբեն Նավասարդյանի գլխավորությամբ։ Փաստի առթիվ ոստիկանության Քանաքեռ-Զեյթունի բաժնի հետաքննչական բաժանմունքում նյութեր են նախապատրաստվում։
Հիշեցնենք, որ Ուռուցքաբանության ազգային կենտրոնի ներկայիս տնօրենն իր պաշտոնը ստանձնել էր մեկ ամիս առաջ:

Чрезвычайное происшествие в Национальном центре онкологии: врио гендиректора подозревается в избиении сортрудника
04/10/2019 17:41
В Национальном центре онкологии имени В.А. Фанарджяна в Канакер-Зейтуне сегодня произошло чрезвычайное происшествие, сообщаете SHAMSHYAN.com.
Как передает фоторепортер Гагик Шамшян, сегодня, около 13:50, в отделение полиции Канакер-Зейтуна поступил сигнал о том, что временно исполняющий обязанности генерального директора центра Нарек Манукян подозревается в избиении врача того же центра Ваагна Амбарцумяна.
По сведениям Г.Шамшяна, спор,  переросших в драку, произошел в больнице, в кабинете директора. Причиной стало то, что Нарек Манукян освободил от работы отца  В.Амбарцумяна и В.Амбарцумяе сегодня зашел в кабинет директора, чтобы получить разъяснения, однако разговор перешел в спор, а затем в драку, в результате чего В.Амбарцумян получил повреждение в области носа.
В больницу прибыла оперативная группа отделения полиции Канакер-Зейтуна во главе с начальником отдела Рубеном Навасардяном. По факту в следственном отделе отделении полиции Канакер-Зейтун подготавливаются материалы.
Напомним, нынешний директор Национального центра онкологии имени В.А.Фанарджяна вступил в должность месяц назад.