Մենք միշտ հիշում ենք ձեզ, ձեր բարի խորհուրդներն ու խրատները, ձեր հոգատար ու սրտացավ վերաբերմունքը. Բակո Սահակյանը՝ ուսուցիչներին
05/10/2019 10:24
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 5-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուսուցչի օրվա առթիվ:
«Արցախի Հանրապետության իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի` Ուսուցչի օրվա առթիվ:
Դուք իրականացնում եք կարեւոր ու պատասխանատու առաքելություն՝ ուղղված մատաղ սերնդի կրթությանն ու դաստիարակությանը, եւ վայելում եք մեր ժողովրդի հարգանքն ու  սերը:
Դպրոցական երկար ու ձիգ տարիների ընթացքում դուք գտնվում եք ձեր աշակերտների կողքին, սովորեցնում եք ոչ միայն գրել ու կարդալ, այլեւ տարբերել ճիշտն ու սխալը, գիտելիքների հետ միասին տալիս եք կյանքի անմոռաց դասեր, որոնք ուղեկցում են նրանց հետագա բոլոր տարիների ընթացքում:
Մենք միշտ հիշում ենք ձեզ, ձեր բարի խորհուրդներն ու խրատները, ձեր հոգատար ու սրտացավ վերաբերմունքը, ձեր մեծ հոգու ջերմությունը, որ շռայլորեն տվել եք մեզ՝ ձեր անթիվ ու անհամար սաներին: Հիշում ու երախտապարտ ենք ձեզ: Եղեք միշտ առողջ, ուրախ ու երջանիկ: Եվ թող գիտության անդաստանում ձեր ցանած սերմերը ծլարձակեն եւ առատ բերք տան՝ ի նպաստ մեր հայրենիքի զարգացման ու զորացման:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ ձեզ, սիրելի՛ ուսուցիչներ, եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն, հաջողություններ ու ամենայն բարիք ձեզ եւ ձեր բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին»,-ասված է ուղերձում։

Мы всегда помним вас, ваши добрые советы и наставления, ваше заботливое и сердобольное отношение – Бако Саакян поздравил учителей
05/10/2019 12:26
Президент Республики Арцах Бако Саакян 5 октября направил поздравительное послание по случаю Дня учителя, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
«Дорогие учителя!
От имени властей Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю вас с профессиональным праздником – Днем учителя!
Вы осуществляете важную и ответственную миссию – даете знание и воспитываете подрастающее поколение, пользуясь уважением и любовью нашего народа.
На протяжении всех школьных лет вы находитесь рядом с вашими учениками, учите их не только читать и писать, но и различать правильное от ложного, даете им вместе со знаниями незабываемые уроки жизни, которые сопровождают их в течение всех последующих лет.
Дорогие учителя!
Мы всегда помним вас, ваши добрые советы и наставления, ваше заботливое и сердобольное отношение, теплоту вашей щедрой души, с которой вы делились с нами – вашими бесчисленными воспитанниками. Мы помним и благодарны вам. Будьте всегда здоровы, веселы и счастливы.
И пусть семена, посеянные вами на полях науки, взойдут и дадут богатый урожай во имя развития и усиления нашей родины.
Вновь поздравляю вас, дорогие учителя, и желаю мира, крепкого здоровья, успехов и всех благ вам и всем вашим родным и близким!» - говорится в послании Бако Саакна.