Վայոց Ձորի մարզպետի ժամանակավոր պաշտոնակատար է նշանակվել Նանե Ասատրյանը
Аysor.am-ի տեղեկություններով՝ մարզպետի պարտականությունները ժամանակավորապես դրվել են փոխմարզպետ Նանե Ասատրյանի վրա:
Հիշեցնենք, որ Վայոց Ձորի մարզպետը հրաժարական տալու խոստում էր տվել սպայի դաժան ծեծի միջադեպից հետո, որի հետևանքով կալանավորվել են նրա օգնականն ու եղբայրը:
Թեև Տրդատ Սարգսյանը հերքում է իր մասնակցությունը միջադեպին, սակայն իրավապահները դեռ ուսումնասիրում են միջադեպի մանրամասները: Դաժան ծեծի ենթարկված փոխգնդապետ Արա Մխիթարյանի առողջական վիճակը շարունակում է մնալ ծայրահեղ ծանր:
Հիշեցնենք, որ միջադեպը գրանցվել է Եղեգնաձորի շենքերից մեկի բակում: Ըստ քննչական կոմիտեի, մարզպետի օգնականը բռունցքով հարվածել է սպայի գլխին, որի հետևանքով վերջինս վայր է ընկել։

Врио губернатора Вайоц Дзора назначена Нане Асатрян
Отметим, губернатор Вайоц Дзора обещал подать в отставку после инцидента с офицером военной части Минобороны Армении Ара Мхитаряном, который был жестоко избит 17 сентября.
Хотя и Трдат Саркисян отрицает свою причастность к избиению, однако правоохранительные органы до сих пор изучают обстоятельства инцидента.
Состояние здоровья подвергнутого избиению подполковника Ара Мхиратяна продолжает оставаться крайне тяжелым.
Напомним, офицер получил телесные повреждения 17-го сентября 2019 года, около 23:40, во время драки во дворе одного из домов Ехегнадзора. Согласно сообщению СК Армении, помощник губернатора ударил кулаком по голове Ара Мхитаряна, в результате чего офицер упал.
По факту в отделении полиции Ехегнадзора возбуждено уголовное дело по признакам ч.1 ст. 112 Уголовного кодекса Армении. В ходе следствия выяснилось, что во время драки кроме офицера телесные повреждения получили также два офицера этой же военной части.