Աննա Հակոբյանը Ժնևում ներկա կգտնվի շվեյցարական Կարմիր խաչի բարեգործական երեկոյին
ՀՀ վարչապետի տիկին, «Իմ քայլը» և «City of smile/Ժպիտների քաղաք» բարեգործական հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյան հոկտեմբերի 11-ին կմեկնի Շվեյցարիայի համադաշնություն։ Ժնև քաղաքում հոկտեմբերի 12-ին վարչապետի տիկինը մասնակցելու է շվեյցարական Կարմիր Խաչ կազմակերպության ամենամյա բարեգործական երեկոյին։
Այցի շրջանակում տիկին Հակոբյանը հանդիպումներ կունենա Շվեյցարիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ, Ժնևի Սուրբ Հակոբ եկեղեցում ներկա կգտնվի Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ-ի կողմից եկեղեցու հիմնադրման 50-ամյակի կապակցությամբ տրվող Սուրբ պատարագին։
Աննա Հակոբյանը կայցելի նաև Լոզանի «Ecole hôtelière de Lausanne» դպրոց, կհանդիպի դպրոցի խորհրդատվական ծառայության տնօրեն Անդրե Մակին և գործարար կապերի զարգացման տնօրեն Ռեյ Լունիուսին։

Анна Акопян в Женеве будет присутствовать на благотворительном вечере Красного Креста
Супруга премьер-министра Армении, председатель Совета попечителей фондов «Мой шаг» и «City of smile» («Город улыбок») Анна Акопян 11 октября отбудет в Швейцарию.
12 октября в Женеве супруга премьер-министра Армении примет участие в благотворительном вечере Красного Креста.
В рамках визита Анна Акопян проведет встречи с представителями армянской общины Швейцарии, примет участие в литургии в Церкви Святого Акопа, организованной Католикосом Всех Армян Гарегином II по случаю 50-летия церкви.
Анна Акопян посетит также школу «Ecole hôtelière de Lausanne» в Лозанне, проведет встречу с директором консультационной службы школы Андре Маком, а также директором развития деловых связей Рэем Луниусом.