2020 թվականի հոկտեմբերի 10-ին Հայաստանում տնկվելու է 10 մլն ծառ. Փաշինյան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր մասնակցել է «Գլոբալ ինովացիոն ֆորում 2019. Փոխակերպելով բանականությունը» ամենամյա համաժողովի բացման արարողությանը:
Իր ելույթի ժամանակ նա բեմ է հրավիրել շրջակա միջավայրի նախարար Էրիկ Գրիգորյանին և FAST հիմնադրամի հիմնադիր տնօրեն Արմեն Օրուջյանին, և հանդես եկել հայտարարությամբ:
«Հայտարարությունը հետևյալն է՝ մեր կառավարությունը շատ ամբիցիոզ մի ծրագիր է մշակել, որը պիտի իր գագաթնակետին հասնի 2020 թվականի հոկտեմբերի 10-ին: Այդ օրը մենք պլանավորում ենք Հայաստանի Հանրապետությունում տնկել 10 մլն ծառ 10-րդ ամսի 10-րդ օրը, որը կխորհրդանշի 10 մլն հայության միասնությունը Հայաստանի պետականության, Հայաստանի Հանրապետության շուրջ և Հայաստանի Հանրապետությունում», - ասել է վարչապետը:

10 million trees to be planted in Armenia on October 10, 2020: Armenia’s PM
Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan attended today the opening ceremony of Global Innovation Forum 2019: Transforming the Intellect annual conference.
During his speech he invited environment minister Erik Grigoryan and founding director of FAST Foundation Armen Orujyan and said about making an important statement.
“This statement is the following – our government has worked out a very ambitious program that will reach its peak on October 10, 2020. On that day we are planning to plant 10 million trees. It will be the 10th day of the 10th month and will symbolize the unity of 10 million Armenians over Armenia’s statehood, Republic of Armenia and in the Republic of Armenia,” the PM stated.