Ոստիկանների պաշտպանվածությունը պետք է բարձրանա. Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցություն է հայտնել զոհված ոստիկանի հարազատներին
16/10/2019 17:10
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյնն իր ֆեյսբուքյան էջում ցավակցություն է հայտնել երեկ զոհված ոստիկանի ընտանիքին։ Գրառման մեջ նշված է.
«Իմ ցավակցությունն եմ հայտնում այսօր զոհված ոստիկան, ավագ՝ Տիգրան Առաքելյանի հարազատներին, ընկերներին, մտերիմներին:
Հայաստանում ոստիկանների պաշտպանվածությունը պետք է բարձրանա այնպես, որ դա ոչ միայն ու ոչ այնքան ոստիկանների, որքան քաղաքացիների պաշտպանվածության մակարդակը բարձրացնի:
Տիգրան Առաքելյանը կարժանանա պետական պարգեւի՝ անձնուրաց ծառայության համար, իսկ հանցագործները կստանան իրենց արժանի պատիժը»։

Защита полицейских должна быть повышена – Никол Пашинян выразил соболезнования родственникам погибшего полицейского
16/10/2019 18:04
Премьер-министр Армении Никол Пашинян на своей странице в Facebook выразил соболезнования семье погибшего в ночь на 16 октября полицейского.
«Выражаю свои соболезнования родственникам, друзьям и близким погибшего сегодня полицейского, старшины Тиграна Аракеляна.
В Армении защита полицейских должна быть так повышена, чтобы это не только и не столько повысило уровень защиты полицейских, сколько граждан.
Тигран Аракелян удостоится государственной награды за самоотверженную службу, а преступники понесут достойное наказание», - написал премьер-министр.