Հրայր Թովմասյանի աղջիկներին հիմնականում հարցրել են սեփականության իրավունքով պատկանող գույքից. փաստաբան (Տեսանյութ)
ԱԱԾ-ում Հրայր Թովմասյանի աղջիկներին հիմնականում հարցրել են սեփականության իրավունքով պատկանող գույքից։
«Որոնք, ըստ էության, շատ չեն», - լրագրողներ հետ զրույցում ասաց աղջիկների փաստաբան Հայկ Սարգսյանը։
Նա նշեց, որ ավագ աղջկա դեպքում համապատասխան գույքն ավտոտնակ է Կենտրոն վարչական շրջանում, որը նա 2016 թվականին նվիրատվությամբ ստացել է մորաքրոջ աղջկանից։
«Կրտսեր աղջկա միակ գույքը վերաբերում է 2014 թվականի արտադրության «Nissan-sentra» ավտոմեքենային, որը նա կրկին 2016 թվականին ստացել է մորաքրոջ աղջկանից՝ որպես նվեր։ Նվերի ստացման պատճառը կայանում է նրանում, որ մորաքրոջ աղջիկը մշտական բնակության է մեկնել ԱՄՆ և որոշել է գույքը նվիրել իր երկու քույրերին», - ասաց փաստաբանը։
Հայկ Սարգսյանն ասաց, որ հարց է եղել նաև կարճ ժամանակահատվածում ավագ դստերը պատկանող «Nissan patrol» մեքենայի վերաբերյալ, որը վերջինս ապրիլյան պատերազմի օրերին նվիրել է Արցախի պաշտպանության բանակին։

Hrayr Tovmasyan's father and daughter interrogated over their own property: attorney
Hrayr Tovmasyan’s father and daughters were mainly asked questions about their property, daughters' attorney Hayk Sargsyan told the reporters.
He said in case of the elder daughter they asked about garage in Kentron administrative region, which she said she was donated by one of her cousins in 2016.
“As to the younger daughter her only property is Nissan-sunny of 2014 year production which she again was donated by the cousin, daughter of her aunt in 2016. The cousin donated the daughters these two properties before leaving for the USA for permanent settlement,” the lawyer said.
He stressed that the father and daughters were not asked questions about the activity of Hrayr Tovmasyan.