Ռուբեն Մելիքյանն իրավապաշտպաններին կոչ է անում Հրայր Թովմասյանի դուստրերի հարցաքննության ժամանակ հավաքվել ԱԱԾ շենքի մոտ (տեսանյութ)
18/10/2019 09:38
Իրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը «իրավական մշակույթի ազատ անկմամբ մտահոգ» իրավաբաններին  և այլ քաղաքացիների հրավիրում  է Ազգային անվտանգության ծառայության շենքի մոտ։
«14:30-ին լինելու եմ ԱԱԾ շենքի դիմաց։ Իրավական ու բարոյական կարմիր գծերը չպետք է տրորվեն։ Հուսով եմ՝ նույն ժամին նույն տեղում կլինեն գործընկեր իրավապաշտպաններ, իրավական մշակույթի ազատ անկմամբ մտահոգ իրավաբաններ և այլ քաղաքացիներ»,-Facebook-ի ուղիղ եթերում հայտարարեց Մելիքյանը։
Նա նշեց, թե իր այս քայլը կապված է Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանի հորն ու դուստրերին ԱԱԾ հրավիրելու հետ։

Рубен Меликян призвал правозащитников собраться во время допроса дочерей Грайра Товмасяна у здания СНБ Армении
18/10/2019 11:59
Правозащитник, соучредитель общественной организации «Правовой путь» Рубен Меликян призвал «обеспокоенных свободным падением правовой культуры» юристов и других граждан собраться перед зданием Службы национальной безопасности.
«В 14:30 я буду перед зданием СНБ. Правовые и моральные "красные линии" не должны попираться. Надеюсь, на том же месте, в тот же час увидеть правозащитников-коллег, обеспокоенных свободным падением правовой культуры, а также других граждан», - заявил Рубен Меликян в прямом эфире Facebook.
Он отметил, что этот шаг связан с вызовом на допрос в Службу национальной безопасности отца и дочерей председателя Конституционного суда Грайра Товмасяна.