Ռուբեն Մելիքյանն իրավապաշտպաններին կոչ է անում Հրայր Թովմասյանի դուստրերի հարցաքննության ժամանակ հավաքվել ԱԱԾ շենքի մոտ (տեսանյութ)
18/10/2019 09:38
Իրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը «իրավական մշակույթի ազատ անկմամբ մտահոգ» իրավաբաններին  և այլ քաղաքացիների հրավիրում  է Ազգային անվտանգության ծառայության շենքի մոտ։
«14:30-ին լինելու եմ ԱԱԾ շենքի դիմաց։ Իրավական ու բարոյական կարմիր գծերը չպետք է տրորվեն։ Հուսով եմ՝ նույն ժամին նույն տեղում կլինեն գործընկեր իրավապաշտպաններ, իրավական մշակույթի ազատ անկմամբ մտահոգ իրավաբաններ և այլ քաղաքացիներ»,-Facebook-ի ուղիղ եթերում հայտարարեց Մելիքյանը։
Նա նշեց, թե իր այս քայլը կապված է Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանի հորն ու դուստրերին ԱԱԾ հրավիրելու հետ։

Human rights advocate urges his colleagues, attorneys gather in front of NSS building today during interrogation of Hrayr Tovmasyan’s daughters and father
18/10/2019 09:49
Human rights advocate Ruben Melikyan urges concerned attorneys and other citizens to gather in front of the NSS building today.
“At 2.30 p.m. I will be in front of NSS building. The legal and moral red lines must not be crossed. I hope to see at the same hour and in the same place my colleagues, attorneys concerned with the decline of free jurisdiction culture, and other citizens,” Melikyan said in live video on Facebook.
He noted that this action is agreed with summoning Hrayr Tovmasyan’s father and daughters to the NSS.