2019 թվականի երկրորդ եռամսյակից գործազրկության էական նվազում ունենք. Նիկոլ Փաշինյան
Երկրում գործազրկությունը կազմում է 17.7 տոկոս, Facebook-յան իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ուրախ եմ արձանագրել, որ 2019 թվականի երկրորդ եռամսյակից մենք գործազրկության էական նվազում ունենք:
Եթե 2018-ի երկրորդ եռամսյակում գործազուրկների թիվը կազմել է 236 հազար 400 մարդ, ապա 2019 թվականի երկրորդ եռամսյակում գործազուրկների թիվը կազմել է 207 հազար 200 մարդ, նվազելով 29 հազար 200 մարդով:
Ներկայումս մեր երկրում գործազրկությունը կազմում է 17.7 տոկոս, ինչը նշանակում է, որ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ մեր երկրում ընդհանուր գործազրկությունը նվազել է 2.5 տոկոսով»,- գրել է վարչապետը։

Со второго квартала 2019 года в Армении значительно сократилась безработица – Никол Пашинян
В Армении безработица составляет 17.7 процентов, сообщил на своей странице в Facebook премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Рад констатировать, что со второго квартала 2019 года мы имеем значительное сокращение безработицы. Если во втором квартале 2018 года число безработных составляло 236 тысяч 400 человек, то во втором квартале 2019 года число безработных составило 207 тысяч 200 человек, став меньше на 29 тысяч 200 человек.
В настоящее время в нашей стране безработица составляет 17.7 процентов, это значит, что по сравнению с аналогичным периодом прошлого года общая безработица снизилась на 2.5 процентов», - написал Никол Пашинян.