Այս տարի, կարծում եմ, կարձանագրենք 7 տոկոս տնտեսական աճ. Էկոնոմիկայի նախարար
Այս տարի, կարծում եմ, կարձանագրենք 7 տոկոս տնտեսական աճ, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Խաչատրյանը։
«Քանի որ տարվա վերջն արդեն սարերի ետևում չէ ու մենք ունենք արդեն 8 ամսվա հայտնի, 9-րդ ամսվա նախնական պատկերացումներ, գտնում ենք, որ դա նվազագույն ցուցանիշն է, որ կարձանագրենք»,-ասաց նա։
«Մենք պետք է ունենանք երկարաժամկետ առումով տնտեսական աճի պոտենցիալն էապես ավելացնելու խնդիր ու այդ ուղղությամբ մենք, իհարկե, ծրագրեր ենք մշակում»,-ասաց նախարարը։
Տիգրան Խաչատրյանը նշեց, թե այն հինգ տոկոսը, որ կանխատեսել էին եկող տարվա համար, կլիներ ամենապահպանողական, նվազագույն ակնկալիքը տարվանից։
«Բայց կարծում ենք, որ տեղի ունեցող փոփոխությունները մեզ հնարավորություն են տալու ավելի բարձր ցուցանիշներ արձանագրել»,-հավելեց Էկոնոմիկայի նախարարը։

Armenia’s economy to register 7% growth in 2019: minister
With the forecasts of Armenia’s economy minister Tigran Khachatryan this year Armenia’s economy will register 7% growth.
“As far as the end of the year is approaching and we have initial picture for 8 and 9 months this will be the minimal index we will register,” he said.
“We have the issue of essentially raising the potential of the economic growth for long-term perspective and are working out programs to achieve this goal,” the minister said.
Tigran Khachatryan also noted that the 5% predicted for the upcoming year would have been the most conservatory, minimalistic expectation from the year.
“But we think that the ongoing changes will give us an opportunity to register higher results,” the minister said.