Ինչ-որ մարդիկ Նաիրի Հունանյանին հույս են տվել, որ նա կարող է ազատության մեջ հայտնվել. Քոչարյան
Նաիրի Հունանյանը 20 տարի ուշացել է։ Եթե նա ունի ինֆորմացիա, որն էապես հնարավորություն կտա իմանալու՝ ինչ է տեղի ունեցել հոկտեմբերի 27-ին, ապա նա պետք է հանդես գա ասելիքով, լրագողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանը։
«Նաիրի Հունանյանն ընդամենը ցանկություն է հայտնել 20 տարի անց հայտնվել ազատության մեջ։ Նա և նրա խմբի անդամները չէին կարող հոգեկան պրոբլեմներ չունենալ, որովհետև հենց այդպիսի մարդկանց են օգտագործում՝ նման հանցագործությունների մղելու համար»,- նշեց խորհրդարանականը։
Նա միաժամանակ շեշտեց, որ այս տարիների ընթացքում երբևէ չի հանդիպել Հունանյանին, սակայն եթե վերջինս նոր ասելիք կամ տեղեկություններ ունենա, ինքը կօգտվի նրան հանդիպելու հնարավորությունից։
Քոչարյանի խոսքով՝ հնարավոր է, որ ինչ-որ մարդիկ Նաիրի Հունանյանին հույս են տվել, որ նա կարող է ազատության մեջ հայտնվելու հնարավորություն ունենալ, բայց դա իշխանությունների հետ որևէ կապ չունի։
«Եթե չլիներ հոկտեմբերի 27-ը, մենք 20 տարի չէինք սպասի 2018 թվականի փոփոխություններին։ Հոկտեմբրի 27-ը չէր կարող «ուչաստկովիյի» գործ լինել։ Ռոբերտ Քոչարյանն էլ պետք է շատ ասելիքներ ունենա։ 20 տարի առաջ նա պետք է ամեն ինչ աներ, որ հոկտմբերի 27-ն օր առաջ բացահայտվեր։ Հոկտեմբերի 27-ը պետք է բացահայտվեր արդեն հոկտեմբերի 28-ին», - շեշտեց Անդրանիկ Քոչարյանը։

Какие-то люди дали надежду Наири Унаняну, что он может оказаться на свободе – Кочарян
Наири Унанян опоздал на 20 лет. Если у него есть информация, которая существенно позволит узнать, что произошло 27 октября, то он должен сказать об этом, заявил в беседе с журналистами депутат парламента Армении Андраник Кочарян.
«Наири Унанян спустя 20 лет просто выразил желание оказаться на свободе. Он и члены его группы не могли не иметь психических проблем, поскольку именно таких людей используют для подобных преступлений», - сказал он.
Депутат отметил, что в течение этих лет никогда не встречался с Унаняном, но если последнему есть что сказать, он воспользуется возможностью встречи с ним.
По словам Андраника Кочаряна, какие-то люди дали надежду Наири Унаняну, что у него может быть возможность оказаться на свободе, но это никак не связано с властями.
«Если бы не произошло 27 октября, мы 20 лет не ждали бы произошедших в 2018 изменений. 27 октября не могло быть "делом участкового". Роберт Кочарян тоже должен многое сказать. 20 лет назад он должен был сделать все, чтобы 27 октября было раскрыто как можно раньше. 27 октября должно было быть раскрыто уже 28 октября», - отметил Андраник Кочарян.