Անգլիայի արևելքում գտնվող Էսեքս կոմսությունում հայտնաբերվել է 39 դիով բեռնատար
Անգլիայի արևելքում գտնվող Էսեքս կոմսությունում հայտնաբերվել է 39 դիով  լցված բեռնատար: Մեքենան կայանված էր Գրեյսի ավանի արդյունաբերական գոտում:
Ոստիկանները դեպքի վայր են ժամանել գիշերվա ժամը 01:30-ին: Հաղորդվում է, որ բեռնատարի վարորդը  25-ամյա իռլանդացի է: Նա սպանության կասկածանքով ձերբակալվել է:
Մինչ այժմ մահացածների մասին հայտնի է միայն այն, որ նրանցից 38-ը մեծահասակներ են, իսկ մեկը՝ դեռահաս: Տեղի ոստիկանության աշխատակից Էնդրյու Մարիները նախազգուշացրել է, որ զոհերի նույնականացումը կարող է երկար ժամանակ տևել:
Պարզվել է, որ բեռնատարը ժամանել է Բուլղարիայից և մտել Մեծ Բրիտանիա անցած կիրակի:
«Մենք ձերբակալել ենք վարորդին միջադեպին մասնակցելու կասկածանքով, կատարվում է քննություն», - ասել է Մարիները:

В графстве Эссекс на востоке Англии найдена фура с 39 телами
В английском графстве Эссекс обнаружена фура с 39 телами внутри. Машина была припаркована в промышленной зоне городка Грейс.
Полиция прибыла на место около половины второго ночи. Сообщается, что водитель фуры - 25-летний ирландец - арестован по подозрению в убийстве.
О погибших пока известно лишь то, что это 38 взрослых и один подросток. Офицер местного департамента полиции Эндрю Маринер предупредил, что установление личностей жертв может занять много времени.
Установлено, что фура прибыла из Болгарии и въехала на территорию Великобритании в воскресенье.
"Мы арестовали водителя по подозрению в причастности к происшествию, идет расследование", - сказал Маринер.