Լսել չեմ ուզում դրա մասին․ Դավիթ Տոնոյանը՝ Նաիրի Հունանյանի վաղաժամ ազատ արձակման մասին
«Դատապարտված, նստած մարդիկ կան, ոնց թե գործը չի բացվել։ Ինչքանով որ դատաքննությունն ավարտվել է՝ համարում եմ ավարտված, մնացած խնդիրների վերաբերյալ խոսել չեմ կարող», - «Եռաբլուրում» լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը։
Դիտարկմանը, թե կարծիք կա, որ իրական մեղավորները դեռ բացահայտված չեն, նախարարն ասաց. «Դրա համար, եթե ժամանակի ընթացքում նոր փաստեր հայտնվեն, միգուցե, փոփոխություն կատարվի։ Ես առաջին շահագրգռվածն եմ, որ այդ դեպքը բացահայտվի, եթե դեռևս չի բացահայտվել»։
Հարցին, թե ինչպես է վերաբերվում Նաիրի Հունանյանին վաղաժամկետ ազատ արձակելուն՝ Տոնոյանը նշեց․ «Ես լսել էլ չեմ ուզում դրա մասին»։

I don’t want to even hear about it: Davit Tonoyan on paroling Nairi Hunanyan
“There are convicted people, how can we say that the case is not revealed. I consider it revealed as far as the trial ended. As to other issues I cannot speak about them,” Davit Tonoyan told the reporters in Yerablur Military Pantheon.
To the comment that there is an opinion that the masterminds are not revealed yet, the minister said if upon time new facts are revealed changes may occur in the case.
“I am the one interested in revealing the case if it has not been revealed yet,” he said.
As to his attitude toward paroling Nairi Hunanyan, Tonoyan said, “I even don’t want to hear about it.”