Հուսով եմ՝ կոռուպցիայի դեմ պայքարի ծավալի շոշափելի արդյունքները կմեծացնենք ու կուղղենք  ՀՀ պաշտպանության բարձրացմանը. Փաշինյան
28/10/2019 10:38
Հուսով եմ՝ կոռուպցիայի դեմ պայքարի ծավալի շոշափելի արդյունքները կմեծացնենք ու կուղղենք ՀՀ պաշտպանության բարձրացմանը. Փաշինյան
2020 թվականի ռազմական ոլորտում որոշ ծախսեր այլ տրամաբանությամբ են արվելու, ԱԺ-ում 2020 թվականի բյուջեի նախագծի քննարկման ժամանակ ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Նա հույս հայտնեց, որ կոռուպցիայի պայքարի դեմ արդյունքները շոշափելի կլինեն ու կուղղվեն ՀՀ պաշտպանության մակարդակի բարձրացմանը:
«Ռազմական ծախսերի հետ կապված ունենք օրենսդրական կարգավորում ու դրանք չպետք է գերազանցեն ՀՆԱ-ի 4 տոկոսը, և մենք պետք է մնանք այս շրջանականերում: Բայց նաև կարևոր է արձանագրել, որ ռազմական ոլորտում 2020 թվականին ունենք ծախսեր, որոնք այլ տրամաբանությամբ են արվելու: Հույս ունեմ, որ վերջին շրջանի փոփոխությունների արդյունքում կոռուպցիայի դեմ պայքարի ծավալի շոշափելի արդյունքները կմեծացնենք և այդ արդյունքները կուղղվեն նաև ՀՀ պաշտպանության և պաշտպանվածության մակարդակի բարձրացմանը» ,- ասաց Փաշինյանը:

Noticeable results of fight against corruption to be addressed to raise defense sector efficiency: Armenia's PM
28/10/2019 10:58
The military expenses in 2020 will be made with other logic, Armenia’s prime minister Nikol Pashinyan said at the 2020 state draft budget discussion.
He voiced hope that the results of fight against corruption will be noticeable and will be addressed to the raise of defense level.
“We have legal regulations regarding military expenses and they must not exceed 4% of the GDP and we must remain in this limits,” he said, adding that it is also important to register that we have expenses in the military sphere in 2020 which will be made in other logic.
“I hope as a result of changes of the recent period we will have noticeable results of fighting against corruption and these results will be addressed to the raise of efficiency of the defense sector,” prime minister said.