2020-ին պաշտպանության ոլորտին ուղղված բյուջետային հատկացումները կաճեն 25.3 տոկոսով. Փաշինյան
2020 թվականի բյուջեի նախագծով կավելացվեն պաշտպանության ոլորտին ուղղված ծախսերը, ԱԺ-ում 2020 թվականի բյուջեի նախագծի քննարկման ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«2018 թվականի համեմատ՝ 2020 թվականին պլանավորել ենք բյուջետային հատկացումների 25.3 տոկոս ավելացում», - ասաց Փաշինյանը:
Ավելի վաղ Փաշինյանը հույս էր հայտնել, որ 2020 թվականին կոռուպցիայի դեմ պայքարի ծավալի շոշափելի արդյունքները կմեծանան և արդյունքում դրանք կուղղվեն նաև ՀՀ պաշտպանության և պաշտպանվածության մակարդակի բարձրացմանը:
Նշենք, որ 2019 թ. Հայաստանի բյուջեի նախագծով՝ ռազմական պաշտպանության համար նախատեսված է եղել 300 մլրդ 437 մլն դրամ (մոտ 629,5 մլն դոլար):

В 2020 году бюджетные отчисления на оборону увеличатся на 25.3 % – Никол Пашинян
Согласно проекту бюджета на 2020 год, расходы на сферу обороны увеличатся, заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян в ходе обсуждения проекта государственного бюджета на 2020 год в парламенте.
«По сравнению с 2018 годом мы запланировали в 2020 году увеличить бюджетные отчисления на 25.3 %», - отметил премьер.
Ранее премьер-министр выразил надежду, что в 2020 году увеличатся ощутимые результаты объемов борьбы с коррупцией и в результате будут направлены на повышение уровня обороны и защиты Армении.
Отметим, что согласно проекту госбюджета Армении на 2020 год, предусматривалось выделить на военную сферу 300 млрд. 437 млн. драмов (около 629,5 млн. долларов).