Իրավապահ մարմինները բավարար չափի զգուշավորություն պետք  է ցույց տան. Նախարարը՝ Բաբլոյանի ու Բաբայանի մեղադրանքների մասին
29/10/2019 11:08
Իրավապահ մարմինները բավարար չափի զգուշավորություն պետք է ցույց տան. Նախարարը՝ Բաբլոյանի ու Բաբայանի մեղադրանքների մասին
Ցանկացած կասկած հանցագործության հետ կապված պետք է ենթարկվի պատշաճ քննության, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանն՝ անդրադառնալով Արսեն Բաբայանին ու Արա Բաբլոյանին առաջադրված մեղադրանքներին։
«Պետք է նաև նմանատիպ հարցերի դեպքում իրավապահ մարմինները բավարար չափի զգուշավորություն ու շրջահայացություն ցույց տան, որովհետև դա կարող է այս կամ այն մեկնաբանությունը ստանալ», - ասաց նա։
Նախարարի խոսքով՝ այլ մեկնաբանություն այս գործով չի կարող տալ, քանի որ քննություն է ընթանում։
«Պետք է հետևենք հետագա հաղորդագրություններին, քննությունն ընթանում է, ցանկացած բան, որը այս փուլում համարվում է պարզված, կարող է փոխվել», - ասաց Ռ. Բադասյանը։

Law enforcement bodies must be cautious in this case: justice minister on cases against Arsen Babayan and Ara Babloyan
29/10/2019 11:23
Each suspicion of crime must be properly examined, justice minister Rustam Badasyan told the reporters today, referring to the accusations against Arsen Babayan and Ara Babloyan.
“In case of such issues the law enforcers must be cautious as such developments may get other interpretation,” he said.
The minister said he cannot comment on the case as investigation is still underway.
“We must follow the further information, examination is underway, each circumstance considered revealed may change at any moment,” Badasyan said.