Սպառողի համար ջրի գործող սակագինը կմնա նույնը. Գարեգին Բաղրամյան
«Վեոլիա Ջրի» մասով մոնիթորինգն արդեն ավարտվել է։ Նոյեմբերի 7-ին կամփոփենք և հանրային քննարկում կկազմակերպենք, արդյունքները կներկայացնենք, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Գարեգին Բաղրամյանը։
«Ելնելով այն ցուցանիշներից, որ ունենք, կարող եմ ասել, որ եղած գինը կվերահաստատվի, այսինքն՝ որևիցե բարձրացում տեղի չի ունենա։ Գործող գինը 191.4 դրամ է, սուբսիդավորվում է պետության կողմից և հիմա հաստատվելու է առանց սուբսիդիա՝ 180 դրամ։ Սպառողի համար կմնա գործող գինը», - ասաց նա։
Անդրադառնալով գազի սակագնին՝ Գարեգին Բաղրամյանը նշեց, որ որևէ նորություն այս առումով չկա։
«Ինչ վերաբերում է էլեկտրաէներգիային, ապա առաջիկա 10-15 օրվա ընթացքում, երբ կճշտվի 2021 թվականի էլեկտրաէներգիայի պահանջարկի և արտադրության հաշվեկշիռը, ավելի առարկայական կկարողանանք խոսել», - ասաց նա։

The existing water tariff to remain unchanged
The existing water tariff will remain unchanged, president of the Public Services Regulatory Commission Garegin Baghramyan told the reporters today, adding that the monitoring regarding Veolia Jur has ended and will be summed up on November 7.
“Stemming from the figures we have, I may say that the existing tariff will be re-approved, no hikes are expected. The acting tariff is 191,4 AMD, it is subsidized by the state. Now it will be approved without subsidy and will make 180 AMD,” he said.
Referring to the gas tariff, Baghramyan said that no new information is available.
“As to electricity, we will speak about it in upcoming 10-15 days when the 2021 electricity demand and production balance is clarified,” he said.