Սպառողի համար ջրի գործող սակագինը կմնա նույնը. Գարեգին Բաղրամյան
«Վեոլիա Ջրի» մասով մոնիթորինգն արդեն ավարտվել է։ Նոյեմբերի 7-ին կամփոփենք և հանրային քննարկում կկազմակերպենք, արդյունքները կներկայացնենք, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Գարեգին Բաղրամյանը։
«Ելնելով այն ցուցանիշներից, որ ունենք, կարող եմ ասել, որ եղած գինը կվերահաստատվի, այսինքն՝ որևիցե բարձրացում տեղի չի ունենա։ Գործող գինը 191.4 դրամ է, սուբսիդավորվում է պետության կողմից և հիմա հաստատվելու է առանց սուբսիդիա՝ 180 դրամ։ Սպառողի համար կմնա գործող գինը», - ասաց նա։
Անդրադառնալով գազի սակագնին՝ Գարեգին Բաղրամյանը նշեց, որ որևէ նորություն այս առումով չկա։
«Ինչ վերաբերում է էլեկտրաէներգիային, ապա առաջիկա 10-15 օրվա ընթացքում, երբ կճշտվի 2021 թվականի էլեկտրաէներգիայի պահանջարկի և արտադրության հաշվեկշիռը, ավելի առարկայական կկարողանանք խոսել», - ասաց նա։

Действующий тариф на воду не изменится для потребителей – Гарегин Баграмян
«Мониторинг по части компании "Веолиа Джур" завершился. 7-го ноября мы обобщим итоги, организуем общественные обсуждения и представим результаты обществу», - заявил сегодня журналистам председатель Комиссии по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении Гарегин Баграмян.
«Исходя из имеющихся показателей, могу сказать, что существующая цена останется, то есть повышения не будет. Действующая цена составляет 191.4 драма, субсидируется государством и сейчас без субсидии будет утверждена цена в размере 180 драмов. То есть, действующий тариф не изменится для потребителей», - сказал он.
«Что касается электроэнергии, то в течение предстоящих 10-15 дней, когда будет уточнен баланс производства и потребления электроэнергии, мы сможем говорить более предметно», - заявил Гарегин Баграмян.