ԼԳԲՏ համայնքը մեծ ներդրում է ունեցել հեղափոխության մեջ, հիմա իրենց «փայն» են ուզում. Նարեկ Սարգսյան
ԼԳԲՏ համայնքը իր «փայն» է ուզում հեղափոխությունից հետո, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց նոյեմբերի 2-ին Հանրապետության հարապարակի մետրոյի կայարանի շատրվանների մոտից բերման ենթարկված Նարեկ Սարգսյանը:
«ԼԳԲՏ համայնքը մեծ ներդրում է ունեցել հեղափոխության մեջ, հիմա իրանք իրենց «փայն» են ուզում՝ ընդլայնվելու, տարածվելու, իրանց մետազտազներն ավելացնելու: Նրանք ստանում են գերակշիռ գրանտներ դրա համար», - ասաց Սարգսյանը:
Խոսելով օրերս համացանցում հայտնված տեղեկատվության մասին, թե ինքը համասեռամոլ է և մասնակցել է գեյ-փարթիների՝ Սարգսյանը չժխտեց, որ մի անգամ մասնակցել է նման փարթիի, ինչը հնարավորութուն է տվել մի շարք ԼԳԲՏ համայնքի մարդկանց ճանաչել ու հասկանալ, թե ինչպես են նրանք ապրում: Միևնույն ժամանակ Սարգսյանը հերքեց, որ ինքը համասեռամոլ է:
Անդրադառնալով ԿԳՄՍ նախարարի հայտարարությանը, որ իր նախարարության օրոք մշակույթը ցենզուրայի չի ենթարկվելու, Սարգսյանն ասաց, որ մշակույթը երբեք անազատ չի եղել ու ազատականացնելու կարիք չունի:
«Մշակույթը ազատականացնելու համար չարեցինք հեղափոխությունը: Մենք ձեզ ուրիշ բանի համար բերեցինք, ստացվեց լրիվ ուրիշ բան», - ասաց նա:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ նոյեմբերի 2-ին Հանրապետության հրապարակի մետրոյի մոտ` «ՀուԶանք ու Զանգ» ներկայացման ընթացքում, քաշքշուկ է տեղի ունեցել, որի ընթացքում Նարեկ Սարգսյանը փորձել է «զելյոնկա» լցնել ներկայացման մասնակիցների վրա՝ նշելով, որ նրանք սատանիստներ են:

ЛГБТ-сообщество внесло большой вклад в революцию и сейчас они хотят свою «долю» – Нарек Саркисян
После революции ЛГБТ-сообщество хочет получить свою «долю», заявил сегодня в ходе встречи с журналистами подвергнутый приводу 2-го ноября у станции метро «Площадь Республики» в Ереване Нарек Саркисян.
«ЛГБТ-сообщество внесло большой вклад в революцию и сейчас они хотят свою "долю" – чтобы распространить, расширить свои метастазы. Они получают для этого большие гранты», - сказал Нарек Саркисян.
Касаясь появившейся на днях в СМИ информации о том, что он является представителем ЛГБТ-сообщества и участвовал в гей-параде, Нарек Саркисян не опроверг, что один раз участвовал в подобном мероприятии, что дало ему возможность узнать ряд представителей ЛГБТ-сообщества и понять, как они живут. В то же время Нарек Саркисян опроверг, что является гомосексуалистом.
Касаясь заявления министра образования, науки, культуры и спорта Араика Арутюняна о том, что пока он является министром, в сфере культуры не будет цензуры, Нарек Саркисян отметил, что культура никогда не была несвободной и не нуждается в либерализации.
«Мы осуществили революцию для либерализации культуры. Мы привели вас для другого, а получилось совершенно иное», - сказал он.
Ранее сообщалось, что 2-го ноября во время экспериментальной постановки «Волнение и звонок» у станции метро «Площадь Республики» в Ереване произошел инцидент, во время которого Нарек Саркисян попытались облить зеленкой участников представления, назвав их сатанистами.
Отметим, что на реализацию проекта «Волнение и звонок» из государственного бюджета было предоставлено 2.7 млн. драмов.