«Ryan Air»-ը նախատեսում է չվերթներ ավելացնել ևս երեք նոր ուղղություններով
Ութ հաստատված նոր ուղղություններ ունենք, բայց նախատեսում ենք, որ մինչև ամառային սեզոնի բացումը՝ կլինեն տասից ավելի, կառավարության նիստում հայտարարեց Քաղավիացիայի կոմիտեի նախագահ Տաթևիկ Ռևազյանը:
««Азимут» ավիաընկերությունը, որը ռուսական է ու բացում է չվերթ դեպի Կալուգա, դիմել է մեզ. չվերթները սկսվելու են դեկտեմբերի 14-ից», - ասաց Ռևազյանը:
Նա նշեց՝ «Ryan Air»-ն արդեն հաստատել է չորս ուղղություններ, բայց նախատեսում է ավելացնել ևս երեքը:
Տարածքային կառավարման ու ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանն ասաց, որ տեղական շուկայից էլ հետաքրքրվածություն կա, 10-ից ավելի ուղղությունների մասին է խոսքը:
«Շատ ավելի լավ։ Էդ որ ասում եք, որ էդ բոլորն իրականություն դառնա, կլինի ավիափոխադրումների ոլորտում հեղափոխություն», - ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:

Ryanair plans to launch three new flight directions from Armenia
Before the opening of the summer season over ten new flight directions will be launched from Armenia, president of Civil Aviation Committee Tatevik Revazyan said at the cabinet sitting today.
“Russian Azimut airline opens flight to Kaluga. The flights will be implemented from December 14,” Revazyan said.
She also stressed that Ryanair has already approved four directions and intends to add another three.
Territorial administration and infrastructure minister said local market is interested in over 10 directions.
“It is very good, if all what you say becomes a reality it will be a revolution in the air transportation sector,” Armenia’s PM said.