Հրայր Թովմասյանի հեռացումը երբեք մեր թիմի թիվ մեկ խնդիրը չի եղել. ԱԺ նախագահ
ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի հրաժարականը իշխող քաղաքական ուժի թիվ մեկ օրակարգը չէ, լրագրողներին ասաց ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը:
«Հրայր Թովմասյանի հեռացումը երբեք թիվ մեկ, ոչ էլ թիվ երկու, ոչ էլ երեք, ոչ էլ թիվ հինգ խնդիրը չի եղել: Մենք մեր առջև դրած թվով մի քանի տասնյակ խնդիրը լուծում և լուծել ենք: Չգիտեմ՝ ով իրեն ինչ է ներշնչել: Ես շարունակում եմ ՍԴ մթնոլորտը «ճգնաժամ» բառով նկարագրել», - ասաց ԱԺ նախագահը:
Հիշեցնենք՝ այսօր ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի նախկին տեղակալ Արսեն Բաբայանը հայտարարել էր, որ իր կալանավորումը Հրայր Թովմասյանի հրաժարականին հասնելու նպատակ ուներ:

Отставка Грайра Товмасяна никогда не была первоочередной задачей нашей команды – Арарат Мирзоян
Отставка председателя Конституционного суда не является первоочередной повесткой правящей политической силы, заявил сегодня журналистам спикер парламента Армении Арарат Мирзоян.
«Отстранение Грайра Товмасяна никогда не было первой, второй, третьей или пятой по важности задачей. Мы поставленные перед собой десятки задач решаем и решали. Не знаю, кто и что себе внушил. Я продолжаю характеризовать атмосферу в Конституционном суде словом "кризис"», - сказал Арарат Мирзоян.
Напомним, сегодня бывший заместитель руководителя Аппарата Национального Собрания Армении Арсен Бабаян заявил в ходе встречи с журналистами, что его арест преследовал цель – добиться отставки председателя Конституционного суда Грайра Товмасяна.