Հայաստանում ստեղծվել է ատելության արդյունաբերական համալիր, որն ամենօրյա ռեժիմով գեներացնում է ատելության նոր դոզաներ. Կոնստանտին Տեր-Նակալյան (Տեսանյութ)
Չեմ կիսում շատերի այն տեսակետը, որ 2018 թվականի ապրիլ-մայիսին ժողովուրդն ուզում էր դրական փոփոխություններ, արդարության ու կոռուպցիայի դեմ պայքարի համար էր դուրս եկել փողոց: Ժողովուրդը դուրս էր եկել փողոց ու ուզում էր միայն ատելություն, «Վերնատուն» հասարակական-քաղաքական ակումբի համաժողովին ասաց «Ադեկվադ» կուսակցության ներկայացուցիչ Կոնստանտին Տեր-Նակալյանը:
«Այսօր Հայաստանում ամենամեծ պահանջարկ վայելող ապրանքն ատելությունն է, ամենաշատ սպառվող ապրանքն է ատելությունը: Հասկանալի է, որ ժողովուրդը ո՛չ կոռուպցիայի, ո՛չ անարդարության հետ խնդիր ուներ: Չի կարող ժողովուրդը, որ անելանելի ապրումներ էր ունենում թալանի և պետական միջոցների անարդյունավետ տնօրինման հետ, այսքան ներդաշնակ լինի, երբ, օրինակ, կառավարական առանձնատունը նորոգվում է 2 մլն դոլարով, Ամերիկա չվերթը կատարվում է գերթանկարժեք չարտերով: Եթե մադը դեմ է անարդյունավետ թալանին, ինքը դեմ է միշտ», - հայտարարեց Կ. Տեր-Նակալյանը:
Նա նշեց՝ այստեղից կարելի է հետևություն անել, որ մարդու խնդիրը ոչ թե վատնումն էր, այլ այն, որ մի մարդուն նա ատում էր, մյուսին՝ սիրում է:
«Հայատանում ստեղծվել է ատելության արդյունաբերական համալիր, որն ամենօրյա ռեժիմով գեներացնում է ատելության նորանոր դոզաներ, ստեղծվում են նոր թիրախներ ու այդ թիրախներին հարվածելու նոր մեխանիզմներ են մշակվում», - ասաց նա:

В Армении создан промышленный комплекс ненависти, который в каждодневном режиме генерирует новые дозы ненависти – Константин Тер-Накалян
Не разделяю мнения многих, что в апреле-мае 2018 года народ хотел положительных изменений и вышел на улицы для борьбы за справедливость и против коррупции. Народ вышел на улицы и хотел только ненависти, заявил на форуме Общественно-политического клуба «Вернатун» представитель партии «Адеквад» Константин Тер-Накалян.
«Сегодня в Армении ненависть – товар, который пользуется наибольшим спросом. Понятно, что у народа были проблемы не с коррупцией и не со справедливостью. Не может народ, у которого были страшные переживания из-за грабежа и неэффективного управления государственных средств, не может столь спокойно реагировать, когда, например, за 2 млн. долларов ремонтируется правительственный особняк, на супердорогом чартере совершается визит в США. Если человек против неэффективного грабежа, он всегда против», - заявил Тер-Накалян.
Он отметил, что их этого можно сделать вывод, что проблемой человека является не растрата, а то, что кого-то он ненавидит, а кого-то любит.
«В Армении создан промышленный комплекс ненависти, который в каждодневном режиме генерирует все новые дозы ненависти, создаются новые мишени и разрабатываются новые механизмы, чтобы бить по этим мишеням», - сказал он.