Իսրայելի զինվորականները վերսկսել են Գազայի հատվածի ուղղությամբ հարվածները
Իսրայելցի զինվորականները վերսկսել են օդային հարվածները պաղեստինյան Գազայի հատվածում գտնվող շրջանների ուղղությամբ՝ ի պատասխան հինգշաբթի այնտեղից մի քանի հրթիռների արձակման:
«Մենք Գազայի հատվածում թիրախավորում ենք «Իսլամական ջիհադ» ահաբեկչական խմբավորման օբյեկտները: Սա ի պատասխան հրթիռային հարձակման է իրականացվում՝ Գազայի հատվածից Իսրայելի քաղաքացիների ուղղությամբ», - գրել է իսրայելական բանակը Twitter-ում:
Գազայի հատվածի ականատեսները РИА Новости-ին հայտնել են, որ իսրայելական ռազմաօդային ուժերը կրակ են բացել «Իսլամական ջիհադի» երեք հենակետերի ուղղությամբ: Զոհերի մասին դեռ տեղեկություններ չկան:

Израильские военные возобновили удары по сектору Газа
Израильские военные возобновили авиаудары по районам в палестинском секторе Газа в ответ на несколько произведенных оттуда в четверг ракетных пусков.
"Мы наносим удары по объектам террористической группировки "Исламский джихад" в Газе. Это происходит в ответ на неизбирательные ракетные обстрелы граждан Израиля с территории Газы", - сообщает израильская армия в Twitter.
Очевидцы в секторе Газа сообщили РИА Новости, что израильские ВВС обстреляли три базы "Исламского джихада" в городе Рафах на юге анклава. Сведений о пострадавших пока нет.