Հիլարի Քլինթոնի օդանավը անսարքության պատճառով հարկադրված է եղել վերադառնալ
Օդանավը, որում գտնվում էր ԱՄՆ նախկին պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնը, հարկադրված է եղել վերադառնալ Նյու Յորքի Լա Գուարդիա օդանավակայանի տերմինալ, անսարքության հայտնաբերման պատճառով, հայտնել է CNN հեռուստաընկերությունը՝ հղում անելով իրավապահ մարմինների մի աղբյուր:
CNN-ի տեղեկատվությամբ՝ American Airlines ավիաընկերության ինքնաթիռը պետք է թռիչք կատարեր Նյու Յորք-Վաշինգտոն երթուղով: Սակայն այն պահին, երբ հանրանավն արդեն գտնվում էր տերմինալից մի քանի տասնյակ մետր հեռավորության վրա, վերգետնյա ծառայությունների աշխատակիցները նկատել են ծուխ և օդանավի դետալ են հայտնաբերել գետնին: Օդանավը վերադարձել Է տերմինալի մոտ:
Հեռուստաընկերությունն ընդգծում է, որ ուղևորներին, որոնց թվում եղել է նաև Քլինթոնը, առաջարկվել է նստել մեկ այլ ինքնաթիռ:

Самолет с Хиллари Клинтон на борту вернулся к терминалу из-за неисправности
Самолет, на борту которого находилась бывший госсекретарь США Хиллари Клинтон, был вынужден вернуться к терминалу нью-йоркского аэропорта Ла Гуардиа в связи с обнаруженной неисправностью. Об этом сообщила в воскресенье телекомпания СNN со ссылкой на источник в правоохранительных органах.
По информации СNN, самолет авиакомпании American Airlines должен был совершить перелет по маршруту Нью-Йорк - Вашингтон. Однако в тот момент, когда лайнер находился уже на удалении нескольких десятков метров от терминала, сотрудники наземных служб заметили дым и обнаружили на земле деталь самолета. Пилоты доложили диспетчерам о том, что на борту ощущается вибрация. В 15:15 (23:15 мск) воздушное судно было возвращено к терминалу.
Телекомпания подчеркивает, что пассажирам, в числе которых была Клинтон, было предложено пересесть в другой самолет. В 16:45 (00:45) он вылетел в Вашингтон.